Facebook Google+ Twitter

Komisja ds. Blidy zakończyła pierwszy etap prac

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-31 20:32

Komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Bidy zakończyła oglądanie pierwszej części materiałów prokuratorskich z wizji lokalnej w domu Blidów.

Film odtwarzający okoliczności samobójstwa byłej posłanki SLD w czasie akcji jej zatrzymania przez ABW został nakręcony w dzień po tych wydarzeniach.

Po czterech godzina projekcji 8-godzinnego materiału posłanka PO Danuta Pietraszewska zapowiedziała złożenie wniosku o dokonanie przez komisję wizji lokalnej w domu Blidów w Siemianowicach Śląskich. Posłanka ma nadzieje, ze rodzina Barbary Blidy wyrazi na to zgodę. Danuta Pietraszewska powiedziała, że film zrealizowany następnego dnia po wydarzeniach wywarł na niej wielkie wrażenie.

Zdaniem Danuty Pietraszewskiej, po pierwszej części projekcji widać różnice w zeznaniach funkcjonariuszy ABW, dlatego konieczne będzie rozszerzenie listy oficerów, których ma przesłuchać komisja. Na razie lista ta liczy 7 osób. Przesłuchania funkcjonariuszy, którzy będą zeznawać jako świadkowie incognito, mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Barbara Bida popełniła samobójstwo 25 kwietnia 2007 roku, podczas akcji ABW, która na zlecenie prokuratury miała zatrzymać byłą posłankę i przeszukać jej dom. Prokuratura planowała postawienie Barbarze Blidzie zarzutów korupcji handlu węglem
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.