Facebook Google+ Twitter

Komisja ds. nacisków chce śledztwa ws. działań prokuratorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-25 19:33

Komisja śledcza badająca domniemane naciski na organa władzy złoży do prokuratura generalnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prokuratorów prowadzących śledztwo przeciekowe.

Chodzi o informacje jakie podczas przesłuchania przed komisją złożył były prezes PZU Jaromir Netzel.
Według Netzla trzech prokuratorów prowadzących śledztwo powinno być z niego wyłączonych. Netzel tłumaczył, że prokuratorzy byli jednocześnie świadkami i prowadzili sprawę.

Chodzi o sytuację w której prokuratorzy prowadzący śledztwo przeciekowe prowadzili też kolejne postępowanie, w którym Netzel był podejrzewany o składanie fałszywych zeznań w pierwszym śledztwie. Świadek powiedział, że o takiej sytuacji wiedziało całe kierownictwo prokuratury. Netzel zarzucał również udział w konferencji multimedialnej i zapoznanie się z materiałami sprawy prokuratorów, którzy także występowali w sprawie jako świadkowie.

Wniosek posła Krzysztofa Matyjaszczyka z Lewicy o zawiadomieniu prokuratury poparli wszyscy posłowie komisji z wyjątkiem Marzeny Wróbel z PiS. W głosowaniu nie wziął udziału inny poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.