Facebook Google+ Twitter

Komisja ds. Olewnika zakończyła tajne posiedzenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 15:41

Sejmowa komisja śledcza do spraw Olewnika uznała decyzję prokuratury o ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika za zasadną. W tajnym posiedzeniu sejmowej komisji śledczej uczestniczyli prokuratorzy z Gdańska, którzy wczoraj na wniosek rodziny wydali zgodę na ekshumację.

Przewodniczący sejmowej komisji śledczej Marek Biernacki mówi, że śledztwo prawdopodobnie będzie musiało być powtórzone. Przypomniał, że gdy rozpoczynano działalność komisji śledczej posłowie zakładali, że do wątku sprawy olsztyńskiej było mniej zastrzeżeń. Teraz jednak pojawiły się nowe wątpliwości. Marek Biernacki (...) dodał, że w zupełności popiera decyzję prokuratury i uważa, że w tej sytuacji nie można było postąpić inaczej.

Zastępca prokuratora apelacyjnego w Gdańsku Zbigniew Niemczyk podkreśla, że przed prokuraturą stoi trudne zadanie - rozwikłania sprawy, w której błędy narosły przez lata. Dodał, że decyzja o ekshumacji ciała Krzysztofa Olewnika jest szalenie trudna, ale błędy, które narosły w sprawie od lat wymagają tak radykalnych kroków.

Zbigniew Niemczyk zaapelował też do mediów, aby ze względu na rodzinę Krzysztofa Olewnika nie rozpowszechniać sensacyjnych informacji na ten temat. Rzecz dotyczy sfery bardzo prywatnej i bardzo delikatnej dla rodziny Olewników, dlatego trzeba uszanować tę wyjątkową sytuację - powiedział prokurator.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.