Facebook Google+ Twitter

Komisja ds. śmierci Blidy jutro kończy pracę. Poprawki PiS odrzucane

Jutro mają zakończyć się prace nad końcowym raportem komisji śledczej ds. okoliczności śmierci Barbary Blidy. Posłowie mają przegłosować 160 poprawek.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiGłosowania odbywały się podczas dzisiejszej części posiedzenia. Komisja przyjmowała poprawki redakcyjne, odrzucała zaś te, które zgłosił PiS. Dziś udało się przegłosować 109 ze 157 poprawek. Rozpatrzono 30 poprawek PO, 2 poprawki PSL i 77 ze 102 poprawek PiS. Na wtorek zostało 25 poprawek PiS oraz 22 autopoprawki Kalisza. Prawdopodobnie raport będzie miał kształt, który nadał mu przewodniczący komisji.

Najważniejszym punktem raportu końcowego będzie rekomendacja, by postawić przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego.

Hofman: Nie udało się z psychiatrą, próbuje się z Trybunałem Stanu


Posłowie PiS w komisji zapowiedzieli, że złożą zdania odrębne wobec raportu. Ich zdaniem SLD, PO i PSL chcą przyjąć raport w wersji Kalisza - czytamy w serwisie Rp.pl.

"Nie możemy się przecież godzić z tym, że wnioski są sprzeczne z zeznaniami świadków. W sprawie Blidy nie było żadnych nacisków na prokuratorów, a Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński działali całkowicie zgodnie z prawem" - powiedział Wojciech Szarama z PiS.

Według Kalisza Jarosław Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za to, że samodzielnie organizował narady, na których funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego referowali mu postępy w śledztwie. Ziobro z kolei za kłamstwa - kłamał, gdy po śmierci Blidy przedstawiał w Sejmie okoliczności sprawy.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

W tym miejscu należałoby powiedzieć kilka słów o Barbarze Blidzie. Nie była to młódka wchodząca w życie lecz dorosła osoba, w chwili śmierci miała 58 lat, miała za sobą typowo męskie inżynierskie studia, karierę zawodową i polityczną, była ministrem, więc sądzę, że odpowiadała za siebie. Barbara Blida została obciążona zarzutami przez Barbarę Kmiecik - najbogatszą kobietę Śląska zwaną Śląską Aleksis, która zeznała, że B. Blida pośredniczyła w przekazywaniu łapówki, obciążyła ją też innymi zarzutami (np. że Barbara Blida brała łapówki za lobbing na rzecz prywatyzacji polskich kopalni. B.B. miała też ją wspierać w staraniach o dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.) http://pilecki.blog.onet.pl/Blida-byla-slaska-baronowa,2,ID201764491,n
Jak mówi Wikipedia >Nakaz jej zatrzymania wydał prokurator okręgowy w Katowicach na podstawie relacji Barbary Kmiecik, mających dotyczyć powiązań korupcyjnych. Według prokuratorów Barbara Blida była podejrzewana o pomocnictwo w przekazaniu łapówki w śledztwie związanym z tzw. mafią węglową. W śledztwie pojawił się także wątek finansowania kampanii prezydenckiej Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 oraz Polskiego Towarzystwa Węglowego (założonego przez Andrzeja Szarawarskiego z SLD i Barbarę Kmiecik), które korupcyjnymi metodami forsowało korzystne dla siebie zapisy w prawie o pośrednictwie handlu węglem.<
Sądzę że B. Blida obawiała się, że wszystkie jej >powiązania< ujrzą światło dzienne a jej rodzina zostanie okryta hańbą i dlatego wysiadły jej nerwy. Ale cóż, teraz jest prawie świętą. W systemie sprawowania władzy przez PO ludzie uwikłani korupcyjnie są pod ochroną. Dlaczego? Może za dużo wiedzą? Ale Polska będzie biednym krajem tak długo dopóki ludzie na samej górze będą zmawiać się przeciwko obywatelom. Bo pieniądz, który wypływa w miliardach zł do prywatnych kieszeni muszą potem uzupełniać: emeryci, studenci, naukowcy, robotnicy i inni bezmyślnie obszczekujący PiS też.
J.Kaczyński natomiast razem ze Zbigniewem Ziobro organizowali narady. Za to mają stanąć przed Trybunałem Stanu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 26.07.2011 21:38

@Gabi [wtorek 11:41] Gabi !! Biedna , dobra kobieto ! Zdecydowanie lepiej pasujesz do garów /stołówka, kuchnia księdza zawsze kawalera/ i tam się udaj. Ci których wymieniasz, piszą co sądzą i co dobra kobieto widzisz w tym głupiego ?? No, nazywasz ich "głupkami"- dlaczego strach Cię obleciał ? Okres się spóźnia ? Stosuj prezerwatywy firmy Durex & Gummi a prędzej Ci serce pęknie niż prezerwatywa Durex&Gummi !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabi
 • Gabi
 • 26.07.2011 11:41

elaszychlińska, Joachim, re - ale głupki jesteście, że aż strach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 26.07.2011 09:39

"... Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński działali całkowicie zgodnie z prawem"

I właśnie za takie PRAWO wyborcy "podziękowali" PiS-owi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joachim Kawla
 • Joachim Kawla
 • 26.07.2011 07:45

Co to za partia ten PIS, że nie dochodzi do nich że udało im się żądzić tylko pół kadencji-zostawili tyle smrodu po sobie-i tylko mącą i mącą w głowach kochanych Polaków.Jak słyszę wypowiedzi tych przedstawicieli PIS-u od razu sprawdzam czy nie mam założonego podsłuchu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 26.07.2011 06:00

PiS przecież nie będzie popierał Kalisza to oczywista oczywistość. Kalisz jest na tyle wytrawnym prawnikiem ,że nie pozwoli sobie na niedoróbki. Było powszechnie wiadomo ,że centrum dowodzenia było na Nowogrodzkiej .Pan Kaczyński ingerował w prace wszystkich służb . O 5 rano zrobili nalot na drobniutką kobietę ,która spokojnie mogła przyjść do prokuratury zeznawać ale pan Ziobro chciał widowiska. Skończyło się tragicznie . Mam jednak wątpliwości z Trybunałem Stanu , niech to zostanie na sumieniu tych panów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 25.07.2011 22:14

Pani Barbara męczennicą nie została,ale ma chwilowy czyściec Purpurowego Ryśka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.