Facebook Google+ Twitter

Komisja Etyki TVP zabrała głos w sprawie Tomasza Lisa

Kilkanaście dni temu dziennikarz Tomasz Lis na stronie NaTemat.pl umieścił wpis dotyczący marki Powerade. Sprawą zajęła się Komisja Etyki TVP, która oceniła, że internetowa publikacja przejawiała cechy kryptoreklamy.

 / Fot. Sławek/CC 2.0

Blogowy wpis


Na blogu Tomasza Lisa w serwisie NaTemat.pl, pojawił się wpis dotyczący przygotowań do maratonu we Frankfurcie. Zostały załączone również zdjęcia. Na jednym z nich widać jak dziennikarz pije napój oznakowany etykietą Powerade. Wzbudziło to liczne kontrowersje. Reklama jest niezgodna według z regulaminem TVP, który mówi, że dziennikarze informacyjni nie mogą brać udziału w reklamach.
"Żeby dziennikarze zachowali wiarygodność, nie mogą mieć związków z reklamami czy PR-em, to święta zasada naszego zawodu. Jeśli my, dziennikarze, mamy informować o faktach, objaśniać je i komentować, to musimy być wiarygodni, a nie będziemy, jeśli złamiemy tę zasadę" - mówił Jarosław Gugała, dziennikarz i prezenter telewizji Polsat "Gazecie Wyborczej" "Jeśli mamy być wiarygodni, to nie możemy być uwikłani w żadne interesy, w żadne układy. Bo nikt nam nie uwierzy. Nasza wiarygodność jest bezcenna."

Komisja Etyki TVP zabiera głos


Sprawą zajęła się Komisja Etyki TVP, która oceniła, że internetowa publikacja miała cechy kryptoreklamy. Równocześnie zostało wydane oświadczenie, w którym komisja przypomina, że związani z telewizją dziennikarze TVP są zobowiązani do przestrzegania zasad etyki dziennikarskiej, a każde naruszenie powoduje obniżenia norm zawodowych.

Nie wiadomo jeszcze czy dziennikarz zostanie zawieszony. "Dyrektor TVP2 zamierza się zwrócić z pytaniem do Komisji Etyki o doprecyzowanie i objaśnienie jej werdyktu, dlatego, że jego opublikowana treść nie pozwala na jasną i zrozumiałą interpretację. Dopiero po tym fakcie mogą ewentualnie nastąpić jakiekolwiek inne kroki" - odpowiada w imieniu dyrektora stacji Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.