Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska: 127,5 mln euro kary dla Telekomunikacji Polskiej

127,5 mln euro, czyli około pół miliarda złotych kary, nałożyła na Telekomunikację Polską, Komisja Europejska. Zdaniem KE, operator nadużywał dominującej pozycji na rynku szerokopasmowego internetu.

 / Fot. Cezary Piwowarski/CC 3.0Według Komisji Europejskiej TP SA, od 2005 do 2009 r. utrudniała, lub uniemożliwiała wejście na rynek operatorom alternatywnym. Firma opóźniała negocjacje, proponowała niekorzystne warunki, nie realizowała wobec konkurencji obowiązku informacyjnego.

TP musi w trybie natychmiastowym zaprzestać praktyk monopolistycznych. Eksperci KE prowadzili dochodzenie przez blisko 2 lata. Firmie groziła kara w wysokości nawet 1,5 mld złotych.

"Decyzja o nałożeniu na Telekomunikację Polską 127,5 mln euro kary jest zaskakująca, bo sprawa dotyczy nieprawidłowości dobrowolnie usuniętych przez spółkę niezwłocznie po ich wykryciu, czyli najdalej w 2009 r." - powiedział rzecznik TP, Wojciech Jabczyński. Operator odwoła się prawdopodobnie do do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. "Decyzję podejmiemy po dokładnej analizie decyzji Komisji Europejskiej" - mówi rzecznik.

TP musi zapłacić karę w ciągu trzech miesięcy od dnia ogłoszenia decyzji. Proces odwoławczy nie powoduje odroczenia płatności. W takim przypadku pieniądze powinny zostać wpłacone na zablokowany do wyroku sądu rachunek bankowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Smith
  • Smith
  • 23.06.2011 10:36

"nieprawidłowości dobrowolnie usuniętych przez spółkę niezwłocznie po ich wykryciu, czyli najdalej w 2009 r."
Czyli po 20 latach zarząd Telekomunikacji z nazwy już tylko polskiej połapał się, że świadczy chyba najdroższą usługę dostępu do internetu na świecie. Cóż za spostrzegawczość, refleks i łaska niesłychana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pieniądze sfinansują amortyzację bankructwa Grecji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Monopoliści muszą czuć bat.Przez kupę lat TP zarabiała krocie na monopolu, blokując postęp telekomunikacyjny w Polsce. Teraz wreszcie nadszedł czas rozliczeń.Małe pytanie:
Gdzie trafi taka kara?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał. ! stuknęła 5setka! Winszuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.