Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska apeluje o równy dostęp do internetu wszystkich państw

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 22:44

Komisja Europejska chce skończyć z dyskryminacją w internecie, tak by mieszkańcy całej Unii, a nie tylko ci z zachodniej Europy, mogli swobodnie korzystać z usług on-line. O zmianę przepisów zaapelowały wspólnie komisarz do spraw telekomunikacji - Viviane Reding, oraz komisarz odpowiedzialna za ochronę konsumentów - Meglena Kuneva.

- Każdy ma prawo robić zakupy w internecie - obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania - mówiła komisarz Reding. I choć nie podała konkretnych przykładów, to wiadomo, że chodzi między innymi o problemy z popularnym, internetowym sklepem muzycznym iTunes. Właściciel sklepu firma Apple ogranicza działanie tylko do Europy Zachodniej.

Zatem Belg, płacąc belgijską kartą kredytową zakupi zrobi, ale już Polak, czy Węgier nie. Apple tłumaczy, że nowe kraje Unii nie dają pełnej gwarancji ochrony praw autorskich. Komisarz do spraw telekomunikacji chce to zmienić. - Internetowy świat powinien być pozbawiony jakichkolwiek barier. Odpowiedzią na ten problem jest więc europejska licencja na zakupy - tłumaczy.

Komisja chce też skuteczniej walczyć ze spamem i nieuczciwymi sprzedawcami w sieci. Zagwarantować większą ochronę danych osobowych i ujednolić w całej Unii zasady dotyczące ściągania z internetu filmów, czy muzyki.

To jedna z ostatnich inicjatyw obecnej Komisji Europejskiej. Tymi propozycjami zajmą się komisarze, którzy od nowego roku zasiądą już w nowej Komisji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.