Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska chce chronić dzieci przed brutalnymi grami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 21:26

Producenci gier komputerowych i sprzedawcy w Unii w ciągu dwóch lat powinni ustalić jednolite zasady dotyczące sprzedaży gier nieletnim. Komisja Europejska naciska na wspólne regulacje, by lepiej chronić dzieci przed scenami brutalnej przemocy.

Obawy, że brutalne gry komputerowe mogą mieć negatywny wpływ na młodych ludzi wzrosły w ostatnich latach po serii tragicznych wypadków w europejskich i amerykańskich szkołach z użyciem broni. Bruksela sprawdziła więc, jak prawo w poszczególnych krajach członkowskich chroni dzieci przed złym wpływem gier. W 20 państwach, w tym w Polsce, obowiązuje system oznaczeń gier komputerowych, który określa między innymi minimalny wiek dziecka. Ale w sklepach nie wszyscy zwracają na to uwagę - ubolewa unijna komisarz Viviane Reding. "Nawet jeśli system oznaczeń gier komputerowych jest dobry, to nie może zdać egzaminu, jeśli grę dla młodzieży od 16 lat, bez trudu może kupić 12-latek, a tak się niestety dzieje" - podkreśliła unijna komisarz.

Bruksela apeluje o jednolite zasady sprzedaży gier komputerowych, a także o skuteczniejszą kampanię informacyjną o systemie oznaczeń. Z badań Komisji wynika, że słyszała o nim nieco ponad połowa Europejczyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.