Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska chce zredukować opłaty za wysyłane smsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 09:18

Po obniżce cen za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą, przyszedł czas na redukcję opłat za wysyłane smsy. Komisja Europejska przedstawi dziś projekt przepisów w tej sprawie.

Zgodnie z nowymi propozycjami, sms będzie kosztował maksymalnie 11 eurocentów (bez VAT-u), co oznacza, że będzie tańszy nawet o 60 procent - mówi rzecznik Komisji Europejskiej Martin Selmayr. „To będzie szczególnie ważne dla polskich konsumentów, którzy teraz, jadąc na przykład na wakacje do Hiszpanii, płacą bardzo wysokie stawki, zdecydowanie wyższe niż średnia unijna" - dodał.

Bruksela zamierza też doprowadzić do dalszej redukcji cen połączeń telefonicznych z zagranicy i zaproponuje sekundowe rozliczanie rozmów międzynarodowych. Chodzi o to, by uniknąć ukrytych kosztów. Obecnie za rozmowę, która trwała minutę i dwie sekundy, Europejczycy płacą tyle samo, co za połączenie dwuminutowe.

Nowe przepisy, które muszą być jeszcze zatwierdzone przez unijjne rządy i Parlament Europejski, powinny wejść w życie na początku lipca przyszłego roku, jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.