Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska domaga się ograniczenia produkcji w stoczniach

Komisja Europejska chce, aby przyszły inwestor Stoczni Gdynia i Gdańsk zagwarantował, że połączona firma nie będzie produkować więcej niż 15 statków rocznie. - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Według gazety podczas ubiegłotygodniowych rozmów w Brukseli w sprawie restrukturyzacji stoczni, nie ustalono jednak o jakiego typu jednostki chodzi. Bez tej wiedzy, ewentualnym inwestorom będzie trudno spełnić inny warunek - ograniczenia produkcji w obu zakładach do 400 tysięcy ton przeliczeniowych.
Dziennik pisze, że plan restrukturyzacji zakłada między innymi ograniczenie możliwości produkcyjnych do końca tego roku, co oznacza zamknięcie trzech pochylni w Stoczni Gdańsk. Ten warunek nie jest możliwy do spełnienia, gdyż na pochylniach montowane są statki.
Bruksela od szybkiej prywatyzacji stoczni uzależnia swoją zgodę na utrzymanie już przekazanych im dotacjom. Jeśli Polska nie spełni tego warunku, zakładu będą musiały zwrócić państwową pomoc, co oznacza ich upadek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe co by było gdy by nasze władze powiedziały uni żebie się spe.... z tymi karami i po prostu ich olały i powidziały szanownej komisji europejskiej żeby ter kary włożyła se w d....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.