Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska domaga się reformy rynku usług i handlu online

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 08:28

Komisja Europejska zaproponuje radykalną reformę rynku usług i handlu online - dowiedziała się "Gazeta". Dziennik dodaje, że Bruksela nie chce już dłużej tolerować dyskryminacji, między innymi Polaków, w e-sklepach.

Wspólny europejski rynek online to na razie fikcja - podkreśla "Gazeta". Polacy, w przeciwieństwie do Niemców czy Brytyjczyków - nie mogą kupować muzyki w największym muzycznym e-sklepie, czyli iTunes. Polak nie kupi też przez internet tańszego biletu kolejowego na pociąg Eurostar Bruksela - Londyn, choć bilet przez sieć mogą zarezerwować Rosjanie czy Koreańczycy.

Jutro unijna komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego Viviane Reding wspólnie z odpowiedzialną za sprawy konsumenckie komisarz Megleną Kunevą z Bułgarii oficjalnie ogłosi w Strasburgu projekt "Planu cyfrowego", czyli listę ośmiu spraw domagających się interwencji unijnych instytucji. Dotyczą one między innymi walki ze spamem, określenia tego co jest piractwem, ochrony danych osobowych czy wprowadzenia certyfikatów dla dobrych e-sprzedawców. Jednym z pomysłów jest także licencja wieloobszarowa. Konsument z każdego kraju UE będzie mógł kupować bez ograniczeń muzykę i inne treści objęte taką licencją.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.