Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska kieruje ACTA do Trybunału Sprawiedliwości UE

Protesty pomogły. Komisja Europejska postanowiła skierować ACTA do Trybunału Sprawiedliwości UE, by ten ocenił, czy umowa nie narusza swobód i praw obywatelskich.

 / Fot. Tadeusz KowalskiKomisarz UE do spraw handlu Karel De Gucht poinformował dzisiaj w Brukseli, że Komisja Europejska postanowiła poprosić Trybunał Sprawiedliwości o ocenę ACTA pod kątem jej zgodności z europejskim prawem.

Według De Guchta, ACTA nie narusza swobód obywatelskich i unijnego prawa, ale ponieważ jest ona bardzo skomplikowana, Komisja Europejska chce by stwierdził to Trybunał Sprawiedliwości. Komisarz ma nadzieję, że Trybunał znajdzie równowagę między podstawowymi prawami obywateli, a ochroną własności intelektualnej.

Prawdopodobnie do czasu wydania opinii przez Trybunał, proces ratyfikacji ACTA w Parlamencie Europejskim zostanie wstrzymany. W poszczególnych krajach członkowskich decyzję o ratyfikacji, bądź nie, muszą podjąć parlamenty narodowe - informuje "Interia".

To kolejne zwycięstwo przeciwników ACTA. Zarówno po licznych protestach w całej Europie, jak również wstrzymaniu ratyfikacji umowy przez kilka państw UE, unijne instytucje postanowiły ciężar decyzji przerzucić na Trybunał Sprawiedliwości.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

eon
  • eon
  • 03.03.2012 23:49

ANONIMOWE i BEZPIECZNE pobieranie z hostingów (w tym hellshare!!) goo.gl/eCxRU lub goo.gl/sXnpU

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuzyn_maupy
  • kuzyn_maupy
  • 27.02.2012 12:02

problemem jest nie tyle ACTA, co ta proamerykańska ustawa o prawach autorskich i pokrewnych, którą Sejm RP uchwalił w 1994 roku za prezydentury Lecha Wałęsy pod rządami SLD-PSL i premiera Waldemara Pawlaka, kiedy ministrem kultury był polski reżyser i aktor Kazimierz Dejmek, jest sprzeczna z zasadami polskiego Kodeksu Cywilnego - problemem jest złodziejski mechanizm tzw "własności intelektualnej", zakładający sprzedawanie tej samej pracy milionom ludzi, miliony razy - już bez pracy, bo on najbardziej zagraża fundamentom prawa polskiego i europejskiego, gdyż to podważa wszelkie zasady prawa oparte o własność materialną, co siłą rzeczy prowadzi stopniowo i nieuchronnie do bezprawia i anarchii...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuzyn_maupy
  • kuzyn_maupy
  • 23.02.2012 00:57

Brawa dla Austriaków !!! STOP american IP legislation in Europe !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.