Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska o Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 09:58

Komisja Europejska jest zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami na Białorusi. Tak wynika z listu unijnej komisarz do spraw stosunków zewnętrznych, Benity Ferrero-Waldner, przekazanego liderowi białoruskiej opozycji, Aleksandrowi Milinkiewiczowi.

Informacje na ten temat opublikowały niezależne białoruskie portale internetowe. Ferrero-Waldner napisała, że jest głęboko rozczarowana obecną sytuacją na Białorusi. Unijna komisarz zwraca uwagę na brutalne rozpędzanie przez władze w Mińsku opozycyjnych demonstracji i polityczne procesy liderów ugrupowań demokratycznych.

Jednocześnie Benita Ferrero-Waldner przypomniała, że za kilka miesięcy odbędą się na Białorusi wybory parlamentarne. Ich organizacja i przebieg będą miały dla Komisji Europejskiej pierwszorzędne znaczenie przy opracowywaniu strategii stosunków Brukseli z Mińskiem.

Z listu, jaki Ferrero-Waldner przekazała liderowi białoruskiej opozycji. wynika, że Komisja Europejska wciąż oczekuje od władz Białorusi uwolnienia więźniów politycznych. Domaga się także zaprzestania represji wobec opozycji i przeprowadzenia wolnych oraz uczciwych wyborów parlamentarnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.