Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska opracowała program walki z kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 14:15

Komisja Europejska opracowała europejski program walki z kryzysem, który zostanie przedstawiony na szczycie G20 w Londynie. Komunikat Komisji przedstawił w Brukseli jej przewodniczący Jose Manuel Barroso.

Szef Komisji poinformował, że w programie jest propozycja naprawy rynków finansowych w taki sposób, aby w przyszłości były odporne na problemy, z którymi muszą się borykać.

Barroso podkreślił, że Europa musi aktywnie brać udział w ogólnoświatowej walce z kryzysem. Powiedział, że przede wszystkim musi zostać przełamana niechęć do udzielania kredytów, bowiem kredyt jest niezbędnym elementem dla każdej dobrze funkcjonującej gospodarki.

Zdaniem Komisji Europejskiej niezbędne jest także odbudowanie zaufania do banków. W tym celu przygotowany został harmonogram działania nakierowany na system nadzoru finansów europejskich, tak aby klienci banków nie musieli obawiać się o swoje środki.

Komisja chce także angażować władze europejskie, którym przedstawione zostaną odpowiednie propozycje legislacyjne, dotyczące spraw finansowych.

Jose Manuel Barroso podkreślił, że trzeba wdrożyć taki plan, który będzie wspierał realną gospodarkę, tak aby pobudzić inwestycje. Elementem tego planu są fundusze strukturalne, które mają spowodować, iż biznes odczuje poprawę.

Przewodniczcy Komisji dodał, że odrodzenie gospodarcze będzie zależało zarówno od działań na rynkach wenętrznych, jak i na rynku globalnym. Powiedział, że bardzo zachęcające były wyniki obrad niedzielnego nieformalnego szczytu UE, gdzie słyszalny był silny apel o obronę rynków wewnętrznych.
Według Jose Manuela Barroso należy także unikać pogłębienia kryzysu społecznego, czyli trzeba chronić miejsca pracy, przeszkalać i tworzyć nowe miejsca zatrudnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.