Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska porozumiała sie z Microsoft ws. przeglądarek internetowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-07 22:13

Komisja Europejska porozumiała się z amerykańskim gigantem komputerowym - Microsoft w sprawie przeglądarek internetowych. Jeszcze na początku roku Bruksela zarzucała koncernowi nadużywanie dominującej pozycji na rynku, teraz zgadza się przetestować jego propozycje, które oferują użytkownikom możliwość wyboru.

Bruksela krytykowała amerykański koncern za to, że dołączał do systemu Windows, swego flagowego produktu, popularną przeglądarkę Explorer.

Zdaniem Komisji, Microsoft eliminował w ten sposób konkurencję i ograniczał konsumentom swobodę wyboru. W końcu amerykański koncern uległ Brukseli. Teraz, nawet jeśli użytkownik będzie miał domyślnie ustawiony Internet Explorer, zobaczy na ekranie ikony 12. przeglądarek, które będzie mógł zainstalować na swoim komputerze i z nich korzystać.

Poza tym, w najnowszej wersji systemu Windows będzie można wyłączyć Explorera, od razu zainstalować różne przeglądarki i ustawić je jako domyślne. Porozumienie właściwie kończy spór Brukseli z Microsoftem w tej sprawie. Komisja Europejska zakończy dochodzenie przeciwko amerykańskiemu koncernowi, a ten uniknie wysokich kar finansowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

12 przeglądarek? IE, FF, Opera, Avast, Chrome...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.