Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska przestrzega brytyjskiego biskupa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 20:48

Komisja Europejska przestrzega lefebrystę Richarda Williamsona przed negowaniem Holokaustu, bo w wielu unijnych krajach jest to zakazane i karane.

Za kilka miesięcy, po wejściu w życie przepisów o przeciwdziałaniu rasizmowi i ksenofobii, będzie to uznane za przestępstwo na terenie całej Wspólnoty - przypomniał komisarz do spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Jacques Barrot. Kolejny raz potępił on kwestionowanie przez brytyjskiego biskupa komór gazowych i liczby zabitych przez hilterowców Żydów.

"Stanowczo sprzeciwiam się takim wypowiedziom, nie można ich tolerować. To jest całkowite zaprzeczanie prawdzie. W trosce o pamięć o ofiarach, negowanie Holokaustu musi być stanowczo potępione" - powiedzial komisarz Barrot.

Zakaz negowania Holokaustu obowiązuje między innymi we Francji, Belgii, Polsce, Czechach i Niemczech. Niemiecka minister sprawiedliwości nie wyklucza, że rząd w Berlinie wyda europejski nakaz aresztowania lefebrysty w związku z wywiadem udzielonym na terenie Niemiec szwedzkiej telewizji, w którym zanegował Holokaust.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.