Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska przyjęła Umowę Partnerstwa z Polską

W piątek (23 maja) resort infrastruktury i rozwoju poinformował, że Komisja Europejska przyjęła Umowę Partnerstwa z Polską w sprawie funduszy europejskich.

 / Fot. By User:Verdy p, User:-xfi-, User:Paddu, User:Nightstallion, User:Funakoshi, User:Jeltz, User:Dbenbenn, User:Zscout370 [Public domain], via WikimediaJak podaje PAP, Polska otrzyma około 119,5 mld euro. Na tę sumę składają się pieniądze z Polityki Spójności (ok. 82,5 mld euro), Wspólnej Polityki Rolnej (około 32,1 mld euro) oraz około 5 mld euro w ramach takich programów jak np. Horyzont 2020 czy Erasmus.

Elżbieta Bieńkowska, szefowa resortu infrastruktury i rozwoju poinformowała, że wsparcie unijne otrzymają te projekty, które najbardziej przyczyniają się do wzrostu gospodarczego, zwiększenia zatrudnienia i modernizacji gospodarki.

Najwięcej pieniędzy będzie wciąż przeznaczanych na infrastrukturę transportową, jednak największy wzrost wydatków dotyczyć będzie innowacyjności i wsparcia przedsiębiorców.

Oficjalne ogłoszenie przyjęcie dokumentu odbędzie się podczas konferencji prasowej z udziałem unijnego komisarza ds. polityki regionalnej Johanessa Hahna oraz komisarza ds. zatrudnienia Laszlo Andora.

Umowa Partnerstwa to dokument uzgadniany przez Komisję Europejską i kraje członkowskie, który określa główne kierunki inwestowania środków unijnych w latach 2014 - 2020.

Dokument powstał na bazie Założeń Umowy Partnerstwa 2014 - 2020 przyjętych przez Radę Ministrów w dniu 15 stycznia 2013 roku. Przygotowując Umowę wzięto pod uwagę zapisy unijnych i krajowych dokumentów strategicznych, dotychczasowe doświadczenia związane z wdrażaniem perspektywy 2004-2006 oraz 2007-2013.

PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.