Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska wymusi obniżkę cen za sms-y

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-15 13:14

Po zmniejszeniu opłat za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą, przyszedł czas na redukcję opłat za SMSy wysyłane w ramach roamingu. Komisja Europejska rozpoczyna pracę nad przepisami, które zagwarantują obniżkę cen.

Bruksela najpierw prosiła operatorów komórkowych w Unii, by dobrowolnie obniżyli ceny usług. Czekała do lata. Ponieważ jej apel nie został wysłuchany, zdecydowała, że zmusi operatorów do znacznych redukcji, nawet o połowę. Jesienią zostaną przygotowane przepisy w tej sprawie.

Komisja Europejska argumentuje, że stawki roamingowe za wysyłane sms-y są zbyt wysokie i róznią się znacznie w zależności od kraju. Z danych Brukseli wynika, że bardzo drogie usługi są przede wszystkim w państwach, do których Europejczycy najchętniej wyjeżdżają na wakacje - we Włoszech, Francji, w Hiszpanii i Grecji.

Zapowiedzi Komisji dotyczące obniżki cen za wysyłane sms-y powinny być traktowane poważnie. Była ona równie stanowcza, gdy wydała wojnę wysokim opłatom za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą. Przepisy, które weszły w życie w ubiegłym roku, doprowadziły do redukcji cen nawet o 60 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.