Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska zablokowała 312 mln euro dla Polski

Komisja Europejska zablokowała wypłatę 312 mln euro na skutek poważnych błędów w realizacji regionalnego Programu Innowacyjna Gospodarka. Kwota może wzrosnąć, gdyż do czasu wyjaśnienia i naprawienia błędów nowe wnioski nie będą przyjmowane.

 / Fot. Alina Zienowicz/wikimedia/CC-BY-SAInformację o wstrzymaniu środków potwierdził rzecznik Komisji Europejskiej Ton van Lierop, a list w tej sprawie otrzymał polski ambasador przy UE. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego na razie nabrało wody w usta.
Blokada 312 mln euro jest wynikiem stwierdzenia przez KE poważnych uchybień przy realizacji m.in. zamówień publicznych. Powinny one być realizowane poprzez przetargi, a często były wykonywane z wolnej ręki. Suma błędów wyniosła 3,7 proc. wobec dopuszczalnego poziomu 2 proc. Wykryto również poważne nieprawidłowości w procesie zarządzania programem i jego
kontroli.

Równie poważne zastrzeżenia KE ma do innych dwóch programów: tzw. e-government, który polega na świadczeniu usług elektronicznych przez władze publiczne oraz do programu pomocy dla przedsiębiorstw wdrażających nowoczesne technologie. NIK i CBA prowadzą w tych sprawach dochodzenia (o czym informowały w24) i to one zawiadomiły Komisję Europejską. Skutki wykrytych nieprawidłowości mogą być dla Polski oraz wnioskodawców programu bardzo bolesne. Bowiem do czasu wyjaśnienia wątpliwości oraz usunięcia błędów nie będą przyjmowane nowe wnioski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

przepraszam złotych oczywiście, ale co tam - też mogą zablokować :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brukter, premier Tusk obiecał 300 miliardów, a nie milionów. Więc pozostało jeszcze 299 700 000 000 euro do zablokowania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brukter
  • Brukter
  • 23.02.2012 23:04

Ponieważ 300mln. euro pojawiło się w obietnicach wyborczych PO więc jestem pewien że Polacy ich nie zobaczą.Tak się bowiem dziwnie składa że ten rząd robi rzeczy odwrotne do obiecanych.Bezrobocie obiecali że spadnie a wzrosło, podatki miały zmaleć , a wzrosły,autostrad miało przybywać,tymczasem rozsypują się te co są.No i te miliony z UE, tymczasem sami do Unii dopłacamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak naprawdę, to: nie ma żadnej sprawy i jest to medialne trzepanie piany, albo jest poważna afera.
Są tak enigmatyczne dane, że trudno wyrobić sobie zdanie na ten temat. Jeżeli wziąć pod uwagę ostatnie wyczyny rządu na poważnie, to coś jest na rzeczy. Zawsze bowiem ostatnio było tak, jak rząd mówił, że "nie ma sprawy, to znaczy, że należy spodziewać się poważnej afery".

Ten rząd już tak ma... ze wszystkim. ACTA podobno nie miały żadnego znaczenia dla prawodawstwa w Polsce... Ustawa refundacyjna miała obniżyć ceny leków, ale tak się dziwnie złożyło, że "globalnie" dla pacjentów one wzrosły... Może spadły, ale... wydatki NFZ-u. W styczniu, to nawet w dużym stopniu w pierwszych dwóch tygodniach. Jesteśmy dalej europejską zieloną wyspą! Sprzedaż detaliczna wzrosła, ale bezrobocie również. Skąd ci Polacy mają kasę na te zakupy...???

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 23.02.2012 18:02

Nie zablokowała , tylko przesunęła termin o tydzień . Jak zwykle manipulacja . Płacą ci za to czy co ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk zalicza same porażki do czego się dotknie to klapa.
Pierwsze efekty tuskowego budowania autostrad już mamy według ostatnich doniesień pobudowane do tej pory autostrady pękają nie nadają się do użytku. Destrukcja według Tuska !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co ja napisałem w poście artykułu poniżej?! link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.