Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska zabrała Bułgarii 220 milionów euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 15:56

W związku z korupcją i marnotrawstem unijnych pieniędzy Bułgaria straciła 220 milionów euro. Decyzję o odebraniu funduszy podjęła Komisja Europejska.

Bruksela już w lipcu ostrzegała władze w Sofii o finansowej karze - wtedy zamroziła 560 milionów euro, pozbawiając akredytacji dwie państwowe agencje, odpowiedzialne za rozdzielanie unijnych środków. Bułgaria miała czas do listopada na usunięcie wszelkich nieprawidłowości.

Komisja Europejska przyznaje, że postępy są, bo władze rozpoczęły walkę z korupcją, ale jest ona niewystarczająca. Rzeczniczka komisji Kristina Nagy podkreśliła, że większość podjętych w Sofii decyzji to tylko obietnice dotyczące przyszłych działań, które jeszcze nie przyniosły konkretnych rezultatów. Bułgaria bezpowrotnie straciła więc 220 milionów euro i ta suma wraca do unijnego budżetu.

To pierwsza tego typu kara - jeszcze nigdy Komisja Europejska nie odebrała państwu członkowskiemu unijnych funduszy za korupcję i marnotrawstwo pieniędzy.

Jeśli Bruksela wciąż nie będzie zadowolona z działań w Sofii, odbierze kolejne 340 milionów euro. Są to na razie pieniądze z funduszy przedakcesyjnych, które Bułgaria mogła wykorzystać jeszcze w tym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.