Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska zachęca do zakupów w Internecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-08 16:21

Komisja Europejska proponuje ujednolicenie standardów dotyczących zakupów w Internecie w całej Unii. Bruksela przedstawiła projekt przepisów, gromadząc i zmieniając 4 dyrektywy, które - jej zdaniem - zniechęcały konsumentów do zakupów w sieci.

Obecnie obowiązujące przepisy są albo sprzed kilkunastu lat, albo niezbyt precyzyjne, a poza tym unijne kraje różnie je stosują. Komisja Europejska postanowiła stworzyć więc jeden zestaw praw przysługujących konsumentom.

Bruksela domaga się przede wszystkim zamieszczania szczegółowych informacji o produkcie. Ujednolicone mają być też standardy dotyczące dostaw, zwrotów, czy reklamacji. Produkt powinien być dostarczony w ciągu 30 dni od zakupu - do tej pory nie było to regulowane na poziomie unijnym. W przypadku opóźnień, lub braku dostawy, klient ma prawo do zwrotu pieniędzy w ciągu tygodnia. Będzie mógł też w ciągu 14 dni zrezygnować z zakupu dokonanego w sklepie internetowym. Produkt wadliwy, bez względu na to gdzie został kupiony musi być naprawiony, lub wymieniony. Klient może też domagać się obniżki ceny, bądź zwrotu pieniędzy.

Propozycjami Komisji Europejskiej zajmą się teraz deputowani, oraz unijne rządy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.