Facebook Google+ Twitter

Komisja Europejska znowu upomniała Polskę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-28 14:10

Komisja Europejska znowu upomniała Polskę za to, że nie wdrożyła unijnych przepisów zakazujących dyskryminacji w miejscu pracy. Jeśli Warszawa zignoruje również drugie upomnienie, to Bruksela skieruje sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Chodzi o unijną dyrektywę z 2000 roku zakazującą dyskryminacji w miejscu pracy ze względu na religię, przekonania, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną.

Komisja Europejska w liście wysłanym do władz w Warszawie napisała, że w polskim prawie zakaz nękania nie obejmuje wszystkich kategorii stażystów. Ponadto, jej zdaniem, prawo regulujące warunki szkolenia zawodowego nie zawiera odpowiednich definicji bezpośredniej i pośredniej dyskryminacji.

Komisja stwierdza również, że ignorowany jest obowiązek pracowników, dotyczący zapewnienia osobom niepełnosprawnym racjonalnych ułatwień. Polska powinna była wdrożyć te przepisy 6 lat temu. Teraz nasz kraj ma 2 miesiące na wyjaśnienia. Jeśli będą one niewystarczające, wtedy Komisja pozwie Polskę przed unijny trybunał, który może zasądzać wysokie kary finansowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.