Facebook Google+ Twitter

Komisja hazardowa bez Mirosława Sekuły?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 07:52

PiS chce, by komisji hazardowej przewodniczył polityk spoza Platformy Obywatelskiej. Wczoraj posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie Mirosława Sekuły z funkcji szefa tej komisji śledczej.

Rzecznik klubu PiS powiedział rano w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że przewodniczącym nie musi być polityk Prawa i Sprawiedliwości, byle by nie był nim poseł Platformy. Mariusz Błaszczak nie wykluczył więc, że komisji mógłby przewodniczyć Franciszek Stefaniuk z PSL czy Bartosz Arłukowicz z Lewicy. Głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Sekuły odbędzie się na następnym posiedzeniu komisji, we wtorek.

Według PiS, Mirosław Sekuła niejednokrotnie dopuścił się naruszenia norm prawnych oraz wypracowanych zwyczajów, a także między innymi nie przestrzega kultury prac komisji. Zdaniem posłów PiS, nie można też dopuścić do tego, żeby komisja "jako emanacja funkcji kontrolnej Sejmu, poprzez nieodpowiedzialne działania przewodniczącego Sekuły ośmieszała majestat Sejmu RP".

Natomiast Mirosław Sekuła uważa, że posłowie Beata Kempa i Zbigniew Wassermann chcą przerzucić na niego odpowiedzialność za swoją nieudolność. Według Sekuły, przedstawicielom PiS nie przeszkadza w pracy to, że są członkami komisji śledczej wbrew standardom i przepisom Kodeksu postępowania karnego a przeszkadza to, że przewodniczący nie wykonuje za nich prac, które oni powinni wykonywać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.