Facebook Google+ Twitter

Komisja hazardowa przesłucha prawników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 07:56

Komisja hazardowa przesłucha we wtorek Grzegorza Maja i Tomasza Malarza. Grzegorz Maj to prawnik, który miał napisać projekt zmian w ustawie o grach korzystny dla Totalizatora Sportowego jako organizatora wideoloterii oraz firmy GTech - dostawcy sprzętu.

Tomasz Malarz to też prawnik - pracownik ABW oddelegowany do Ministerstwa Sportu na wniosek ówczesnego szefa tego resortu Tomasza Lipca. Był w ministerstwie dyrektorem departamentu kontrolno-prawnego. Obaj - Maj i Malarz - znaleźli się w rzędowym zespole międzyresortowym, który pracował nad projektem nowelizacji ustawy o grach.

Były premier Jarosław Kaczyński zeznał przed komisją śledczą, że celem zmian w ustawie było uzyskanie pieniędzy na inwestycje sportowe. Według zeznań byłej minister finansów Zyty Gilowskiej komisja opracowała projekt obniżenia opodatkowania wideoloterii, który jednak nie został przez nią zaakceptowany.

Szef komisji śledczej Mirosław Sekuła powiedział, że w materiałach CBA jest informacja, ze Grzegorz Maj jest głównym autorem ustawy, która powstawała w Totalizatorze Sportowym a jeśli tak to w procesie legislacyjnym uczestniczyła osoba do tego nie uprawniona.

Zdaniem Zbigniewa Wassermanna obaj członkowie zespołu mieli wysokie kompetencje i podlegali kontroli ministra finansów, który odpowiadał za ustawę o grach. Poseł PiS zwrócił uwagę, że zapis o wideoloteriach był w ustawie od 2003 roku, jednak organizacja tego przedsięwzięcia była nieopłacalna. Zmiany w ustawie były według posła "piekielnie niebezpieczne dla panów sobiesiaków i panów kosków" ale żadnego drugiego dna jeśli chodzi o udział w pracach Malarza i Maja nie ma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.