Facebook Google+ Twitter

Komisja hazardowa przesłuchała Banasia i Ciesielskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-12 22:05

Sejmowa komisją śledcza badająca tzw. aferę hazardową przesłuchała Wiesława Ciesielskiego. W latach 2001-2004 był on sekretarzem stanu w ministerstwie finansów. Wcześniej przez około dwie godziny składał zeznania były wiceminister finansów Marian Banaś.

Przesłuchanie Ciesielskiego trwało zaledwie pół godziny.
Po zakończeniu przesłuchania powiedział on, że wezwanie go przed komisję hazardową było decyzją polityczną i atakiem na jego partię - Prawo i Sprawiedliwość.

Wcześniej Marian Banaś zeznał, że Totalizator Sportowy przyniósł do ministerstwa finansów projekt ustawy hazardowej. Dokument przyniósł do resortu szef Totalizatora na przełomie czerwca i lipca 2006 roku i twierdził, że zaistniała taka potrzeba, by zwiększyć dochody budżetu państwa. "Powiedział, że gospodarzem tego powinno być ministerstwo finansów, więc on proponuje, żebyśmy z tego projektu skorzystali" - dodał Banaś.

Dokument został za pośrednictwem posła PiS Krzysztofa Jurgiela skierowany do klubu poselskiego partii. Marian Banaś zapewniał jednak, że pochodzący z Totalizatora Sportowego projekt nie został wprowadzony w życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.