Facebook Google+ Twitter

Komisja Kościelna: Cud euchrystyczny w Sokółce jest faktem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-15 18:59

Metropolita Białostocki przekazuje całą dokumentację sporządzoną przy okazji "Cudu eucharystycznego" w Sokółce do Nuncjatury Apostolskiej. Ta skieruje dokumenty do Watykanu.

 / Fot. Jarosław WalendziakPotwierdzają się przypuszczenia cudu eucharystycznego w Sokółce. Zakończyło się dochodzenie Komisji Kościelnej powołanej przez Metropolitę Białostockiego. Przepytała ona świadków wydarzeń i zapoznała się z orzeczeniami patomorfologów. Sytuacja wygląda następująco:

"1. Dnia 12 października 2008 roku księdzu udzielającemu Komunii św. wypadł z puszki Komunikant. Podniósł go i umieścił w vasculum przy tabernakulum. Po mszy św. przeniesiono zawartość vasculum do naczynia w sejfie w zakrystii.
2. Dnia 19 października 2008 roku po otwarciu sejfu zauważono na zanurzonym Komunikancie plamę, sprawiającą wrażenie krwi.
3. Dnia 29 października 2008 roku naczynie z Komunikantem przeniesiono do tabernakulum w kaplicy na plebanii. Następnego dnia Komunikant wyjęto z wody i położono na korporale w tabernakulum.
4. Dnia 7 stycznia 2009 roku z Komunikantu pobrano próbkę, która następnie została niezależnie zbadana przez dwóch profesorów specjalistów patomorfologów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wydali oni zgodne orzeczenie, które brzmi: "przysłany do oceny materiał (...) w ocenie dwóch niezależnych patomorfologów (...) wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej, ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina".
5. Komisja ustaliła, że Komunikant, z którego został pobrana próbka do ekspertyzy jest tym samym, który został przeniesiony z zakrystii do tabernakulum w kaplicy na plebanii. Ingerencji osób postronnych nie stwierdzono.
Akta sprawy zostały przekazane do Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie".

O całej sytuacji informuje Ks. Andrzej Kakareko kanclerz kurii Białostockiej.

Wydarzenie z Sokółki nie sprzeciwia się wierze Kościoła, a raczej ją potwierdza. Kościół wyznaje, że po słowach konsekracji, mocą Ducha Świętego, chleb przemienia się w Ciało Chrystusa, a wino w Jego Krew. Stanowi ono również wezwanie, aby szafarze Eucharystii z wiarą i uwagą rozdzielali Ciało Pańskie, a wierni, by ze czcią Je przyjmowali.
Trzeba zaznaczyć, że cud eucharystyczny w Sokółce nie jest jeszcze poddany do wierzenia. Za "Cud eucharystyczny" może uznać go Papież wraz ze Stolicą Apostolską. Dlatego zadaniem działania Komisji Kościelnej było wyłączenie udziału osób postronnych, tak aby dane zdarzenia nie zostały sfingowana przez osoby trzecie.

Czytaj też:
Cud eucharystyczny w Sokółce

Źródło:
http://www.bialystok.opoka.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Czy kwestie cudu podzieli prokuratura: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest po prostu coś co nie mieści mi się w głowie... W szklane kule i wróżki Kościół wierzyć zabrania, ale w boskość kawałka najpewniej zbeszczeszczonych zwłok już można wierzyć. Straszne... i to w XXI wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli ten cud zostanie do wierzenia podany, będzie to oznaczało, że Chrystus ma teraz ciało ziemskie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj tam wszechwiedzący.
Komisja do czegoś doszła, tamci też muszą. Prokuratura chyba dalej bada i dobrze, jeżeli przypadkiem coś jest nie tak, niech to wykażą. Mają do dyspozycji wariografy, datowania Hostii i mięśnia, inne cudaczne (sic) urządzenia... Jak będzie coś nie tak, to dobrze. Jak wszystko okaże się ok, to też dobrze.

Znamienne są tu słowa (oczywiście w tym kontekście alegoryczne):
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą." Łk 16, 31 (BT)

Pozdrawiam, miłego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2009 09:12

''Trzeba zaznaczyć, że cud eucharystyczny w Sokółce nie jest jeszcze poddany do wierzenia. Za "Cud eucharystyczny" może uznać go Papież wraz ze Stolicą Apostolską.''

:] - i żyli długo i szczęśliwie.....wszechwiedzący papież i jego stolica.....dobranoc.... :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.