Facebook Google+ Twitter

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała cztery kluby Ekstraklasy!

W środę zebrała się Komisja Ligi Ekstraklasy SA i podjęła decyzję o ukaraniu czterech drużyn T - Mobile Ekstraklasy w związku z nieodpowiednim zachowaniem kibiców.

Użycie rac na meczu Wisła Kraków - Cracovia / Fot. Dominika DrabikJak udało nam się dowiedzieć w środę zebrała się Komisja Ligi Ekstraklasy SA i podjęła decyzję w sprawie ukaraniu czterech klubów po 25. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.

Sprawy dotyczyły meczu derbowego Wisły Kraków - Cracovii. W związku z zachowaniem kibiców Cracovii czyli użyciem materiałów pirotechnicznych(wniesieniem i użycie) komisja postanowiła, iż na Wisłę Kraków nałożą karę zakazu wstępu dla kibiców z trybuny "ultras" na kolejny mecz z Cracovią oraz 50 000 złotych kary w zawieszeniu na 18 miesięcy. W związku z tym na klub gości (Cracovię) nałożono karę zakazu wyjazdu na kolejny mecz z Wisła Kraków. Na tych samych obradach podjęto również decyzję w sprawie meczu Legia Warszawa - Wisła Kraków. Rozpatrywany incydent to spalenie szalików gości (Wisły Kraków). Komisja nałożyła karę na Legię Warszawa w wysokości 1 000 złotych. Kolejny incydent miał miejsce na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Za użycie materiałów pirotechnicznych kara 10 000 złotych do Lecha Poznań, za spalenie szalików poznaniaków kara dla "Wojskowych" - 5 000 złotych.

Odnośnie zawodników w meczu Wisła Kraków - Cracovia czerwoną kartkę za faul dostał Bartosz Kapustka (Cracovia). Przypomnijmy zawodnik Cracovii w pogoni za Pawłem Brożkiem "podciął" go przed polem karnym. Komisja uznała, że był to faul taktyczny i zawiesiła zawodnika na jeden mecz Ekstraklasy.
W meczu Lech Poznań - Legia Warszawa czerwona kartkę otrzymał Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa). Przypomnijmy bramkarz wyszedł poza pole karne i użył rąk. Komisja uznała to za faul taktyczny i ukarała bramkarza "Wojskowych" zawieszeniem na jeden mecz w Ekstraklasie.

Tak niestety kończą się niedopatrzenia klubów ale czy jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania kibiców i ich plany?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.