Facebook Google+ Twitter

Komisja Majątkowa kończy swoją "zbawienną" działalność

Rządowo-kościelna Komisja Majątkowa zakończyła swoje prace 28 lutego 2011 r., po 20 latach działalności. Przekazała Kościołowi 65 tys. 537 hektarów i ponad 143,5 mln zł.

 / Fot. d.l.Każdy, kto choć trochę interesował się działaniem Komisji odebrał wiadomość o zakończeniu prac, jako jedną z nielicznych dobrych decyzji Komisji. "Gdzie jest granica przyzwoitości, granica pazerności Kościoła katolickiego?" - pytał w środę poseł SLD Sławomir Kopyciński i trudno mu odmówić racji, bo kiedy współprzewodniczący Komisji ze strony kościelnej mec. Krzysztof Wąsowski mówi: "Nie jesteśmy zadowoleni z działalności i wyników prac Komisji Majątkowej, to nie był instrument doskonały", to jedyne na co zasługuje Pan mecenas to politowanie. Choć z drugiej strony nie myli się, bo wiedzę, iż Komisja nie była instrumentem doskonałym posiada nawet przedszkolak. Na całe szczęście to już nieaktualne pytanie, ale czy gdyby Komisja działała przez kolejne 20 lat, to w Polsce pozostałaby choćby jedna nieruchomość, w której Kościół nie miałby swojego udziału, gdyby wszystko poszło po myśli Pana mecenasa?

Mam skromną radę dla Kościoła katolickiego w naszym nadwiślańskim kraju - zatrudnijcie sobie dobrych PR-owców. Ci ludzie potrafią czynić cuda, w końcu przed laty zrobili z Andrzeja Leppera wicepremiera, a przecież cuda to powinna być wasza specjalność.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tylko <mały> może pisać takie androny. Jak to dobrze że sam siebie umiał określić. Ta czarna zaraza zalewa nas, molestuje dzieci i jeszcze dostaje z budżetu nasze pieniądze. Za katechezę też trzeba im płacić. A na ostatniej wieczerzy Jezus do Apostoł powiedział idźcie i nauczajcie. Tylko o pieniądzach nigdzie wzmianki nie ma. Ta zachłanność kleru ich zgubi, to jadno jest pewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogli komuchy nie zabierać .Jestem ciekaw gdyby tak tym (co lubią zabierać innym


Mogli komuchy nie ruszać nie swojego , nie trzeba było by oddawać. Teraz SLD płacze ,aj jacy oni biedni ci towarzysze nic nie posiadają .Te swoje ,,mająteczki,, toż pokoleniami się dorabiali.Problem w tym ze doskonale pamiętam tamte wasze rządy . wtedy pracowałem i dziś pracuję w tym samym zawodzie wtey zarabiałem w przeliczeniu ok 70USD dziś za taką samą prace w o niebo lepszych warunkach dostaję ok 1200 USD

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 03.03.2011 08:22

Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.