Facebook Google+ Twitter

Komisja śledcza zwolniła Kaczmarczyk - Suchan z tajemnicy służbowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 16:00

Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy zwolniła z tajemnicy służbowej prokurator Małgorzatę Kaczmarczyk-Suchan, która wydała nakaz zatrzymania byłej posłanki SLD. Przewodniczący komisji Ryszard Kalisz powiedział, że komisja podjęła tę decyzję większością głosów.

Wcześniej świadek, podczas jawnego przesłuchania, wielokrotnie odmawiała odpowiedzi na pytania posłów, zasłaniając się tajemnicą służbową. Po decyzji komisji, dalsze przesłuchanie będzie prowadzone za zamkniętymi drzwiami.

Ryszard Kalisz podkreślił, że postawa świadka wzbudziła wśród członków komisji dyskusję. Przewodniczący komisji przyznał, że większość komisji ostatecznie uznała zasadność powoływania się na tajemnicę służbową przez prokurator.

Małgorzata Kaczmarczyk-Suchan jest pierwszym świadkiem, który został wezwany przed komisję.
Na zamkniętym posiedzeniu prokurator Kaczmarczyk-Suchan ma między innymi odpowiedzieć, czy po śmierci Barbary Blidy prokuratura prowadziła śledztwo w sprawie jej udziału w tak zwanej aferze węglowej. Prokurator opowie również o okolicznościach powołania jej w skład zespołu pracujacego nad sprawą mafii węglowej oraz o podziale wątków śledztwa między prokuratorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.