Facebook Google+ Twitter

Komisja w sprawie, której nie było

Tzw.komisja "hazardowa" rozkręca się z dnia na dzień i z dnia na dzień staje się jasne, że żadnej afery hazardowej nie było. Staje się jasne, że możemy mieć do czynienia z kolejną aferą polityczną rodem z CBA. Czego jednak szukają śledczy?

Żyję w kraju, w którym system i dominująca mentalność społeczna zostały dawno już opisane przez Kafkę, Orwella i Mrożka, a więc w jakimś moralnym Matrixie, w którym większe znaczenie mają wyobrażenia, niż fakty zaistniałe w obiektywnej rzeczywistości. W kraju, w którym niepodważalnie panuje prymitywna rzeczywistość subiektywna, a więc taka, jaka powstaje w głowach kreatorów tejże rzeczywistości.

Pisząc te słowa, mam przede wszystkim na myśli najnowszy rodzaj heglowskiej rzeczywistości medialnej, w której, jeżeli fakty stanowią inaczej niż chcieliby kreatorzy, to tym gorzej dla tychże faktów.

Te niewesołe myśli przyszły mi do głowy w dniu wczorajszym, w którym pobiłem swój absolutny rekord życiowy, 11 godzin spędzając przed telewizorem, obserwując zaserwowany mi przez komisję śledczą Sejmu RP spektakl, pod nazwą „Przesłuchanie posła Chlebowskiego”.

"Najdłuższe przesłuchanie w nienowoczesnym sejmie", można by sparafrazować tytuł znanego ongiś – z czasów PRL – telewizyjnego serialu. Przesłuchanie, z którego wynikło, że z prawdą mamy do czynienia tylko wtedy, kiedy to jest „ nasza” prawda, bo kiedy mamy do czynienia „tylko z prawdą”, to jest ona jedynie trzecim członem przypowieści o prawdzie śp. ks. Tischnera.

Ktoś o mentalności rodem z „ medialnej rzeczywistości heglowskiej”, zrazu gromkim głosem zawoła, że odezwał się jeszcze jeden platformerski adwokat, który za nic mając podstawowe zasady przyzwoitości, staje w obronie Chlebowskiego, jak nie przymierzając, aktywiści PZPR broniący socjalizmu jak niepodległości, a więc nie zważając na otaczający ich świat, czyli realnie istniejącą rzeczywistość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Panie Januszu, ma pan racje powinno być "powołana". Poza tym odpowiedź nie może być zaliczona. Przykro mi :-)))))). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, zapewne jest to pytanie z serii tzw. podchwytliwych, więc przypomnę, że Trybunał Konstytucyjny zakazał stosowania takich pytań. :-) A dlaczego utworzono ( myślę , że raczej powołano ) akurat tę czy inną komisję śledczą? Jeżeli chodzi akurat o tę komisję, to cel jej powołania jest oczywisty. PiS dojrzało szansę na uderzenie w PO, natomiast PO broniąc się przed oczywistymi zarzutami nie mogła się sprzeciwić, więc rozszerzyła mocno ( i chyba słusznie ) jej zakres badawczy. SLD i PSL nie mając w zasadzie nic do powiedzenia, starają się coś tam i dla siebie uszczknąć, podkreślając absurdalną walkę polityczną w miejsce wyjaśnienia, czy byłą, bądź nie, jakąś afera i, wskazać winnych i wyciągnąć określone konsekwencje. Wszystko to więc wskazuje, że komisje powołano jedynie dla POLITYCZNEJ WALKI PRZEDWYBORCZEJ.czy zgadłem, Pani Magdo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez "aferę" Pana Dochnala najsłynniejszego "lobbysty" w Polsce całkowicie zatracono sens tego działania , w stolicy USA pracuje kilkaset tysięcy lobbystów oficjalnie lobbujących swoje rozwiązania wśród kongresmenów i senatorów którzy codziennie są zapraszani na setki kolacji , spotkań itp imprez , nikt się z tym dziłaniem nie kryje i jest to zrozumiałe. U nas się zrodził negatywny odbiór tego działania a lobbysta to w pewnym sensie twórca ustawodawczy gdyż to nie politycy tworzą ustawy w USA ale armia prawników opłacanych przez lobbystów , i w myśl tej zasady wpada do kongrsu 100 propozycji ustaw i to analizują kongresmeni czy senatorzy itd . dochodzi do kompromisów i z tego wychodzi potem akt prawny poddany głosowaniu itd. u nas doszło do tego że ustawy tworzą politycy nie mający bladego pojecia o 1000 spraw - bo też dlaczego się na tym mają znać skoro są nauczycielami historii !!!!!!!!!!- obce jest im i nie znane zagadnienie hodowli czy produkcji czegokolwiek dlatego propozycje gotowych rozwiazań przesyłają zainteresowane grupy producenckie poprzez lobbystów uzbrojonych w sztab prawników itd. praca posła i senstora ma polegać na zbadaniu propozycji pod względem prawnym oddziaływania go na sytację państwa , skutki społeczne itd. i przyjęcie najkorzystnuejszego rozwiązania nie koniecznie dobrego dla wszystkich NIESTETY.
A u nas jest jak jest powołuje się komisję POLITYCZNĄ zamiast się zajmować tysiącem złych ustaw na gwałt !!!!! potrzebnych gospodarce. Paranoja i hipokryzja że też im nie wstyd prowadzić ten KABARET , nie wiem co połanka Kępa i Waserman chcą mi wmówić - że bilingi Chlebowskiego są zagrożeniem dla Państwa ?????? nie wiem czy ten duet ma nas obywateli za skończonych krety...... którzy są nieświadomi interesów jakie się odbywaja w Sejmie , tam jest wielkie targowisko i wszyscy w tym targu uczestniczą - prywata , prywata , prywata i do tego obłuda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tylko igrzyska dla ludu, a może kabaret...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, że się wtrąciłem.

Oczywiście domyślam się, że pytanie ma swój sens.

Jednak z przymrużeniem oka zacytowałem Ustawę, której zapisy mają dość infantylną formę.

A tak na marginesie, punkt drugi art. 1 odpowiada częściowo na pytanie.. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zanim pan odpowie , niech się pan zastanowi nad sensem pytania. Nie pytałam na jakiej podstawie utworzono komisje śledcze tylko dlaczego? To chyba zasadnicza różnica. Ponadto pytanie skierowane było do autora tekstu, też z pewnym celem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Panie Januszu czy pan wie dlaczego powstały komisje śledcze? "

U S T A W A
Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
z dnia 21 stycznia 1999 r.

O SEJMOWEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ

Art. 1.
...
2. Komisję powołuje się do zbadania określonej sprawy.

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pana tekst powinien być czytany na cmentarzach i w kasynach. Po cichu i na uszko, rzecz jasna ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Januszu czy pan wie dlaczego powstały komisje śledcze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Anna Koralun
Z praktyki wiemy, że takie warunki nie mają racji bytu w przyrodzie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.