Facebook Google+ Twitter

Komisje sejmowe odrzuciły projekt całkowicie zakazujący aborcji

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny oraz Sejmowa Komisja Zdrowia odrzuciły w piątek 19 sierpnia obywatelski projekt ustawy wprowadzający całkowity zakaz aborcji w naszym kraju. Za odrzuceniem projektu opowiadały się m.in. Amnesty Interntional, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Naczelna Rada Lekarska oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Ludzki embrion / Fot. Lunar Caustic, CC 2.0, commons.wikimedia.orgPolska Agencja Prasowa poinformowała, że podczas dzisiejszego posiedzenia komisji sejmowych, wnioski w sprawie odrzucenia projektu złożyli posłowie Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 45 posłów, 22 było przeciwko. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Jednocześnie przewodniczący posiedzenia, Sławomir Piechota (PO) oświadczył, że prawdopodobnie na najbliższych posiedzeniu, Sejm zajmie się kwestią nowelizacji ustawy.

Autorzy obywatelskiego projektu chcą nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Uważają, że ludzkiemu życiu, także w fazie prenatalnej, ochronę zapewnia Konstytucja RP. Obecna ustawa dopuszcza w niektórych przypadkach przerywanie ciąży, a więc zdaniem autorów projektu jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Podkreśla się, że ludzie życie powinno być chronione w każdej fazie tak samo, w związku z czym nowelizacja zakłada wykluczenie z polskiego prawa wszystkich wyjątków, które obecnie dopuszczają przeprowadzenie legalnej aborcji. Autorzy projektu chcą także, aby tytuł ustawy zmieniono na "O ochronie życia ludzkiego od poczęcia".

Sala obrad Sejmu / Fot. Network.nt/GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszeTakim zapisom sprzeciwiają się: Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Amnesty International, Naczelna Rada Lekarska oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. Federacja uważa, że całkowity zakaz aborcji znacząco nie wpłynie na liczbę zabiegów, lecz na jakość ich przeprowadzania. Według Amnesty International wprowadzenie proponowanych zapisów będzie pogwałceniem praw i wolności kobiet. Będzie to sprzeczne z zobowiązaniami Polski na arenie międzynarodowej. Całkowity zakaz aborcji przyczyni się także do rozkwitu podziemia aborcyjnego, ponieważ lekarze będą odmawiać przerywania ciąży nawet w przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia kobiety. Za odrzuceniem projektu opowiadają się także Naczelna Rada Lekarska oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, które zgodnie uważają, że proponowane zmiany są zbyt rygorystyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Tak, panie Henryku Czechowski, kobiecy wyskok w bok pociąga czasem aborcję dla "zatajenia wpadki"; mężczyzna natomiast zwykle zapina rozporek i "po ptokach".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj! Zahukana, zahukana numerze 4942...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@roman długosz - może i Bóg stworzył jakiegos człowieka, ale teraz tworzą go wyłącznie faceci nie używajacy prezerwatywy, bo na goło jest przyjemniej.
No i żona nie znajdzie ich w kieszeni biorąc portki do prania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Barbara Romer Kukulska - nie pisałem o tym samym. U nas panie muszą sobie radzić same z ciążą, a w Niemczech są też organizacje/fundacje zapewniające takim matkom opiekę i pomoc aż do narodzin i oddania dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
4942
  • 4942
  • 20.08.2011 16:16

No i proszę, jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają mężczyźni (minimum 6), gdyż kobiet zaledwie 3 + 1 bezpłciowe "Hurra!!!" (kobieta? mężczyzna?)
Smutna, zahukana ta nasza Polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink-> ależ pisaliśmy o tych Okienkach Życia wielokrotnie. Od czasu pierwszego artykułu o europejskich takich okienkach, powstało w wielu miastach Polskich wiele takich punktów. urodzić incognito i oddać dziecko link

Komentarz został ukrytyrozwiń
3050
  • 3050
  • 20.08.2011 10:34

gwaltow dokonuja krasnolutki, tak twierdzi HenrykCZECHOWSKi piszac : " Najpierw bez zastanowienia kobiecy wyskok w bok, a potem aborcja dfla zatajenia wpadki." - szowinista z Pana. Obwinia T Y L K O kobiety o ciaze. o wpadki, o skoki w bok, itd,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paru nawiedzonych , dzięki aborcji chciało do władzy znowu wejść .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Armakan
  • Armakan
  • 20.08.2011 08:41

Wnoszę obywatelski projekt-kościółkowym ekspertom obłudnikom - obcinać.Będzie mniej głupców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabijanie niemowlad , kto decyduje za powstanie niemowlecia? BOG STWORZYL CZLOWIEKA.! Potem sie inaczej losy potoczyly. Wola Boza bylo aby ludzie sie rozmnazali , ale co dalej ziemia jest napelniona ludzimi mowi sie o przeludnieniu, czy to nie jest problem. ? Niezabijaj, dotyczy drugiej osoby . Miloj blizniego swego jak siebie samego kto decyduje o zyciu niemowlecia ? Wlaciwie wystarczy to rozwarzyc i wszystko jasne ! dajesz zycie , albo dokladniej przekazujesz zycie dalej potomkowi swemu, podctawowa powinnosc czlowiecza <Potrzeba> pozostawienia potomka po sobie, w wielu przypadkach zachodzi potrzeba czy aby napewno kazdy ma chce czuje taka potrzebe itd. itp. Nie nie jest to takie proste,tymbardziej w wspolczesnych czasach , uwarzam ze nic na sile , kazdy ma wolnosc i powinien sam decydowac. A decyzje sa takie jacy sa dani ludzie, tak zrobia jak zechca. Ktos zabija zwierzeta,dla kogos to wieki grzech ktos za - bija niemowle napewno jest roznica miedzy zabicie a zabiciem,a kto dal prawo ten ktory to zrobil , po prostu skozystal z prawa wolnosci . Sek w tym ze,czy to dobrze czy zle, prawo ma chronic zycie kazdego . Ale prawda jest taka a nie inna ze czlowiek czesto kozysta z prawa wolnosc, w brew prawu zycia , decydowania o nim , czlowiek ze strachu moze zabic i moze pozostawic przy zyciu blizniego swego, ale decyduje zawsze czlowiek . Bog dal czlowiekowi wolnosc ale z tego go rozliczy ! Za dobre i zle.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.