Facebook Google+ Twitter

Komitet Kraków 2022 zostanie rozwiązany. Marczułajtis straci posadę?

Komitet Kraków 2022 ma zostać rozwiązany jeszcze w tym tygodniu. To efekt publikacji serwisu LoveKrakow.pl. Portal oskarżył członków komitetu konkursowego o próbę przekupstwa.

 / Fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia CommonsJak donosi Rzeczpospolita, według nieoficjalnych doniesień Komitet Kraków 2022 zostanie rozwiązany. Jagna Marczułajtis, kierownik Komitetu ma zostać zwolniona z dotychczasowej funkcji.

Zmiany w kierownictwie wynikają z prowokacji, którą przeprowadził portal LoveKrakow.pl. Jak donosi portal, mąż posłanki PO - Andrzej Walczak, proponował dziennikarzom pieniądze w zamian za ukazanie w pozytywnym świetle pomysłu zorganizowania Igrzysk Zimowych w Krakowie. Walczak miał proponować dziennikarzom 15 tysięcy złotych miesięcznego wynagrodzenia. Wszelkimi szczegółami miał zająć się dyrektor biura komitetu, Rafał Dyląg, który spotkał się z dziennikarzami portalu i przekazał im odpowiednie materiały. Głównym założeniem było zaprzeczenie informacjom o wysokości całkowitego kosztu organizacji imprezy. Pieniądze miały być przekazane dziennikarzom w czwartek (10.04). Dzień wcześniej cała sprawa została opisana w internecie.

Posłanka PO, Jagna Marczułajtis broni się, mówiąc, że jej mąż nie zajmuje w Komitecie żadnego stanowiska, a jego spotkanie z dziennikarzem miało wyłącznie prywatny charakter.

W oficjalnym oświadczeniu Marczułajtis możemy przeczytać:

"Opisany w artykule Andrzej Walczak nie jest i nigdy nie był pracownikiem Komitetu Konkursowego Kraków 2022 ani członkiem jego zarządu i nie ma prawa reprezentować Stowarzyszenia na zewnątrz. Nie jest także upoważniony do zajmowania stanowiska i wypowiadania się w imieniu Komitetu. Działa tylko i wyłącznie jako osoba prywatna, wszystkie jego wypowiedzi są prywatnymi poglądami i w żaden sposób nie odzwierciedlają pracy Komitetu. (...) Ponadto, jak wynika zarówno z relacji Andrzeja Walczaka jak i samego dziennikarza lovekrakow.pl, to właśnie dziennikarz zwrócił się z propozycją, aby Andrzej Walczak zapłacił za pozytywne teksty na temat igrzysk. (...) Prawdą jest, że dyrektor biura Rafał Dyląg przekazał dziennikarzowi lovekrakow.pl informacje dotyczące szacunkowych kosztów organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022, ale dostarczanie danych do napisania tekstu to nie tylko normalna praktyka, ale i obowiązek instytucji publicznych."

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa skrytykował działania Komitetu i zaznaczył, że Komitet prowadzi fatalną politykę informacyjną. Ponadto poinformował, że zlecił przeprowadzenie kontroli finansowej.

Do głównych zadań komitetu miała należeć koordynacja wszelkich działań i współpracy instytucji na rzecz przygotowania wniosku aplikacyjnego i kandydatury Krakowa jako organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Teraz, staraniami o organizację igrzysk w Krakowie mają zająć się inni urzędnicy i politycy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Właśnie zrezygnowała z posady. Ciekawe kiedy zrezygnuje z męża, który ją wkopał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądząc z nastawienia pana Majchrowskiego do organizacji zimowych igrzysk w Krakowie ( na mój rozum, pomysł z zasady poroniony) - powstanie nowy komitet i ktoś inny dobierze się do konfitur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MASAKRAjtis. TRAGEDIAjtis. Czyli Polska "normalność". Gdzieś trzeba uciekać stąd. Nie ma u nas miejsca na podstawową przyzwoitość. Moralność to takie brzydkie słowo ze słowniczka. Politycy się dławią przy próbie wymowy tego słowa. Nie ma chyba żadnych szans na poprawę tego stanu rzeczy. Gdzieś trzeba uciec, tylko gdzie ?. Najbliższy jest księżyc bez polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.