Facebook Google+ Twitter

"Kommiersant" o wizach do USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-18 09:39

Rosyjski dziennik „Kommiersant" zwraca uwagę , że Stany Zjednoczone po raz pierwszy zniosły wizy dla państw z Europy Wschodniej.

Według gazety, Waszyngton „nie ukrywa, że jest to swoiste wynagrodzenie dla bliskich sojuszników, popierających działania Stanów Zjednoczonych".

Rosyjski dziennik pisze, że „jedynym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych ze Wschodniej Europy, któremu nie zniesiono wiz w nagrodę za lojalność, została Polska, chociaż Warszawa ma nie mniej zasług wobec Waszyngtonu niż sąsiedzi".

Komentator pisze, że polscy politycy tłumaczą „nieobecność Warszawy na wynagrodzonej liście czysto technicznymi problemami" - faktem, że wskaźnik odmowy wydania wiz przekracza 10 procent i wynosi około 15 procent.

Gazeta cytuje posła Tadeusza Iwińskiego, który zwrócił uwagę, że jeszcze parę lat temu wskaźnik odmowy wydania amerykańskich wiz dla Polaków wynosił 20-25 procent. Poseł wyraził przekonanie, że Polska w przyszłym roku znajdzie się w grupie państw, których obywatele nie będą potrzebować wiz do Stanów Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.