Facebook Google+ Twitter

Kommiersant: Raport MAK i śledztwo w sprawie Smoleńska to skandal

Takimi słowami rosyjski dziennik Kommiersant podsumował ostatnie wydarzenia dotyczące raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).

http://www.mak.ru/ / Fot. Fot. Z oficjalnej strony MAKJak donosi Money.pl sobotnie wydanie rosyjskiego dziennika Kommiersant podsumowuje półroczne śledztwo MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej, jako międzynarodowy skandal.

W czwartek, po oficjalnym krytycznym komentarzu do raportu MAK premiera Donalda Tuska, który wyraził zdecydowany sprzeciw przyjęcia dokumentu w takiej formie, rząd Polski zwrócił 210 stronicowy raport wraz ze 148 stronami uwag i zastrzeżeń stronie rosyjskiej. W związku z tym prawdopodobnie opracowanie raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej trzeba będzie rozpocząć od nowa.

Przeczytaj: Raport MAK. Polska przekazała uwagi Rosjanom
Marta Kaczyńska w Brukseli o katastrofie smoleńskiej i śledztwie. Posłuchaj nagrania

Donald Tusk przebywający wówczas w Brukseli stwierdził między innymi, że raport: "...z punktu widzenia polskiej strony, w tym kształcie, w jakim został przesłany, jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia...". Jednocześnie podkreślił, że uwagi strony polskiej dotyczą jedynie fragmentów raportu wzbudzających wątpliwość strony polskiej, w związku z czym nie są "alternatywnym raportem".

Minister Sikorski też zmienia zdanie w sprawie raportu Rosjan?

Tusk wyraził także zaniepokojenie tym, że prawdopodobnie po stronie rosyjskiej są osoby, którym wyraźnie zależy na tym, by cała prawda na temat tragedii smoleńskiej nie ujrzała światła dziennego.
Zdaniem premiera w raporcie pominięto omówienie stopnia odpowiedzialności Rosjan za katastrofę w Smoleńsku, co jest jedną z istotniejszych pośród 148 uwag strony polskiej do obecnego jego kształtu.

150 stron uwag do raportu MAK

Pełna treść artykułu "Śledztwo w sprawie smoleńska to skandal"

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

LOL
  • LOL
  • 22.12.2010 05:50

TERAZ to się Polska może pod ogon cmoknąć. Całe śledztwo było stracone od momentu gdy Rosja przywłaszczyła sobie czarne skrzynki.

PS. Ktoś wie co się dzieje z tą trzecią ("polską") skrzynką którą zamontowano dodatkowo i po katastrofie przywieziono bezpośrednio do Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń
na w24 najgorsza cenzura
  • na w24 najgorsza cenzura
  • 21.12.2010 19:38

wróc
ćcie do wcześniejszych wpisów, a przekonacie cię, że na w24 szaleje cenzura. gorsza od komunistycznej. brawo panie gdak

Komentarz został ukrytyrozwiń
sabla
  • sabla
  • 19.12.2010 11:45

Gdzie jest Wiktor Bater,Olechowski, Wisniewski? To byli dziennikarze co najwięcej wiedzieli. Giną dziennikarze a nikt o nich nie wspomni ani słowa.Przecież to byli aktywni dziennikarze .GDZIE ONI SĄ??????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
jagoda
  • jagoda
  • 19.12.2010 11:06

Jest z pewnością dużo winy ze strony Rządu,ale poczekajmy na ostateczne rozwiązanie tego śledztwa i dopiero potępiajmy winnych zaniedbań.Sądzę, że większą winę ponoszą Rosjanie - ale czy to kiedykolwiek zostanie udowodnione-bardzo w to watpię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 19.12.2010 10:28

Katastrofa smoleńska pokazuje poraz kolejny słabość naszego panstwa - tak na zewnątz jak i wewnątrz; jest gorzej jak na PKP. Wyśmiewano tych co próbowali coś w tej sprawie robić Maciarewicz Fotyga. Nasze państwo jest chore.Rząd PO przespał swoje pięć minut ,a teraz to musztarda po obiedzie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 19.12.2010 10:12

Prawda nie ujrzy światła dziennego .Rosjanie nie dadzą nam wszystkich dowodów śledztwa. np.czarnych skrzynek.A premier po czasie powie:robiłem co mogłem ,ale jak widzicie rosjanie nie chcą dać ,wszystkich wyników śledztwa. No przecież na wojnę z Rosją nie pójdziemy - jak to powiedział jeden z doradców Prezydenta Komorowskiego .I tak zakończy sie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Takie jest moje skromne zdanie !!!Rząd spieprzył całą sprawe i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cyna
  • cyna
  • 19.12.2010 09:01

POLski rząd olał śmierc tylu obywateli . Śmierć tak wielu ludzi , tych ludzi była im na rękę . POstępowanie tych co przejęli władze po katastrofie ewidentnie świadczy o tym że za wszelką cene chcą ukryc fakty przestępstwa .

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 19.12.2010 02:53

Jacek xxx jest wyborcą PiS, to wszystko tłumaczy :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 19.12.2010 02:49

Głupich się nie sieje, sami się rodzą, to widać słychać i czuć :)
Znaczy szczuć.....