Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10835 miejsce

Komórka już dla czterolatka?

Niebawem na rynku pojawi się Fonek - telefon komórkowy zaprojektowany dla dzieci od 4 do 8 roku życia. Nowy produkt już wywołał gorącą dyskusję.

 / Fot. fonek.plAparat dla dziecka. Do wyboru kolor różowy lub niebieski. Maksymalnie uproszczona obsługa i rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej. Umożliwiający rozmawianie tylko z 4 wybranymi numerami, za pomocą przycisków 1,2,3,4 i SOS - po jego naciśnięciu Fonek będzie łączył się kolejno z ustawionymi numerami, a w przypadku braku połączenia- z numerem wybranym jako awaryjny. Generujący promieniowanie dwukrotnie mniejsze niż w przypadku przeciętnego telefonu GSM.

Przyjmuje połączenia tylko z numerów wpisanych przez rodzica do książki telefonicznej. Antyzłodziej, zdalna blokada i wyłączanie. Funkcja sprawdzająca w jakim obszarze znajduje się dziecko, a także monitoring otoczenia - możliwość "podsłuchania" przez rodziców dźwięków z otoczenia gdzie w danej chwili jest dziecko z z komórką, bez sygnalizowania tego w urządzeniu dziecka.

Zabrzmiało jak reklama, prawda? A jednak mimo tylu zalet, w sieci zaroiło się od negatywnych komentarzy. Na forum interia.pl czytamy m.in."Opiekunowie 4-letniego dziecka nie mają prawa spuszczać go z oka więc po co mu telelefon?"(~qas1), "Jak chcecie mieć kontakt z dziećmi to poprostu z nimi porozmawiajcie, niedługo bedziecie wysyłac do nich maile"(~JA), "tak mi się wydaje że dziecko w wieku 4-8 lat nie powinno się oddalać od domu nawet o 50 metrów... czyli jest w odległości takiej że można zobaczyć z okna jak bawi się na podwórku."(~RoXy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.