Facebook Google+ Twitter

Komórka nowym narkotykiem XXI wieku?

Telefon komórkowy - rodzaj przenośnego aparatu telefonicznego, komunikującego się z siecią przy użyciu fal radiowych (zasadniczo w zakresie mikrofalowym). Czy już uległeś jego pokusie?

Wszędzie, gdzie się nie spojrzy, ludzie posługują się komórkami. Biznesmeni robią interesy przez komórkę, dzieciaki grają w coraz to nowsze gry na telefonie, a nawet babcie wysyłają SMS-y, by umówić się z koleżanką na wieczorne nabożeństwo do kościoła. Komórki ogarnęły cały świat, zyskując sobie fanów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Coraz to nowsze modele telefonów przyciągają naszą uwagę. Obecnie aparat cyfrowy czy odtwarzacz mp3 stają się powoli standardowym wyposażeniem komórki.

My tracimy a oni zarabiają


Oni czyli producenci komórek i właściciele taryf komórkowych. Potrzebujemy doładować stan konta naszego telefonu, aby móc wysłać standardowego SMS-a do znajomego z pytaniem, co u niego słychać albo zagłosować na jednego z uczestników jakiegoś programu telewizyjnego. To pragnienie staje się dla nas tak ważne, że nie potrafimy się mu przeciwstawić. Podobnie wygląda sytuacja narkomana będącego na głodzie. Operatorzy coraz bardziej kuszą nas swoimi ofertami: darmowe SMS-y, bezpłatne rozmowy oczywiście w odpowiednio wysokim abonamencie. Na początku pragniemy mieć jedynie lepszy telefon niż kolega, a w pewnym momencie naszym marzeniem staje się aparat zaprojektowany przez jedną z designerskich firm, takich jak Prada czy Versace.

Tylko po co?


Chcemy zaszpanować przed innymi, wywołać zazdrość? Kiedyś ludzie żyli bez telefonów i potrafili się porozumieć. Nie mam oczywiście nic przeciwko błyskawicznemu rozwojowi cywilizacji, ale trzeba znaleźć granicę. Obecnie ludzie dążą do nabywania rzeczy, które tak naprawdę nie są im tak do końca potrzebne. Jaką funkcję pełni telefon w ręku 7-latka? Czy rodzice kupili go tylko po to, aby spełnić jego kaprys? Niektórzy zaś mają po kilka modeli telefonów i numerów. Jeden jest przeznaczony dla domowników, drugi służbowy, kolejny dla znajomych, następny...po co?

Komórka to ważny element w naszym życiu


Nikt już sobie nie wyobraża życia bez telefonów komórkowych, są niezastąpione w kontakcie z innymi. Ale należy pamiętać, że rozmowa przez telefon nie zastąpi rozmowy na żywo, a nawet najcieplejsze SMS-y nie mają nic wspólnego z prawdziwą bliskością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślę, że tego typu teksty nie mają sensu. Czemu? Bo raz, że to nic nie zmieni, a dwa, to nie dotyczy tylko komórek. Co z samochodami, komputerami, TV itp. Wszystkie one kosztują drożej niż komórki i bez nich tym bardziej nie wyobrażamy sobie życia. Jak ktoś nie chce - nie korzysta. I tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

„trzeba znaleźć granicę” – to ważne stwierdzenie nie tylko w odniesieniu do telefonu komórkowego, ale wielu innych wynalazków, które bardzo ułatwiają nam życie, ale które często mogą być także pułapką. Dobrze, ze dostrzegają to także młodzi ludzie.
W sumie tekst jest ok., ale można było wejść w temat trochę głębiej. Może następnym razem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótki, treściwy tekst i za to plus (+) Natomiast skusiłabym się na porządną analizę problemu do działu cywilizacja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam czytam z zaciekawieniem twój artykuł ,no napisze ci ,że miałem kilka tel kom.. ale zawsze mi kradną lub gubie ,obecnie nie mam ja wiem czy to naóg ??? do czegos aparat komórkowy słurzy? Stawiam plusa, bo ostatnio mój kumpel mówił mi że zapadłem na chorobę 21 wieku zwaną telefonią komórkową cóż...złodzeje skutecznie mnie z niej leczą.
Pozdrawiam Bezdomny Salvatore

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.