Facebook Google+ Twitter

KOMORNICY- dobro dziecka w Państwie naszym ? bzdura !

Ochrona prawna dziecka- alimenty , komornicy ,sądy, wyroki , akcje społeczne ,Rzecznik Praw Dziecka , Konstytucja RP ,KRiO - jak wygląda prawda ? kogo nasze Państwo chroni? czyj interes jest brany pod uwagę? dziecka?

Zrzut ekranu z konta bankowego / Fot. jaKilka dni temu w Białymstoku odbyła się licytacja komornicza ruchomości dłużnika alimentacyjnego.Pani zebrała " dobra" i zawiozła je do Kancelarii Komornika , została mianowana opiekunem tychże ruchomości i musiała stawiać się
z nimi na aukcję . Za pierwszym razem nie stawiła się ,bo? nie miała środków finansowych na bilety komunikacji miejskiej,na drugą stawiła się
z rzeczami -zostały zlicytowane za ok. 90 zł - sprzedane. Licząc na ochronę dobra dziecka - tak powszechnie głoszoną
w Państwie naszym, zapewnioną przez Konstytucję RP m.in. Art 71 dział II -" Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i niepełne, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych."-sądziła iż otrzyma przynajmniej około 40 zł na swe konto . Jakież było zdziwienie gdy na konto wpłynęły kwoty jak na załączonym obrazku. Otrzymała czyli nawet niepełny koszt zakupu biletów MPK - komu przysłużyła się ta Pani?
O czyj interes dba nasze Państwo ? dziecka? czy komornika sądowego? jakim prawem można tak poniżać ludzi????? Pytam dlaczego jest tak skonstruowane prawo że faktyczne dobro dziecka pozostaje na nawet nie szarym a czarnym końcu? Pytam jak nie wstyd ustawodawcom? Pani ta idąc
na licytację po prostu wykonała pracę na rzecz Komornika - on z tego tytuły osiągnął korzyści majątkowe- może wobec tego powinien pomyśleć o wystawieniu PIT-u na nazwisko tejże osoby oraz umowy o dzieło albo zlecenia- wykonanego na Jego rzecz?Zadam brzydkie pytanie - tak brzydkie jak brzydko traktujecie nasze dzieci - CZY WY SOBIE Z NAS I NASZYCH DZIECI JAJA ROBICIE?

Dlaczego państwo nasze nie potrafi tak skonstruować tak prawa by wszystkich zalegających z alimentami po prostu nie wygonić do pracy - i tak powszechnie wiadomo iż pracują na czarno, prokuratorzy orzekają niską szkodliwość społeczną gdy pseudotatuś jeden czy drugi zamiast 400zł wpłaca 70zł , 60 zł ..a co tam ...a co tam taki "dzieciak"????? co z tego że matka nie ma na leki? co z tego że matka nie ma pieniędzy na wynajem mieszkania, co z tego że jakiś tam "dzieciak" nie ma co jeść?

Dlaczego sądy orzekają tak niskie alimenty ? dlaczego większością utrzymania środkami finansowymi obarczane są matki???? skoro
art 135 par 2 jasno stanowi ,że alimentacja to nie tylko pieniądze ale i codzienna troska o dziecko i opieka nad Nim.

Dlaczego tak na prawdę kompletnie nikt w tym państwie mimo tysiąca przepisów , licznych kampanii , fotografowania się przez głowy państwa w gronie dzieci, nikt ale to nikt nie chroni tak na prawdę dobra dziecka?
Niegdyś Buzek w jednym z wywiadów wypowiedział słowa " dzieci nasze polskie diamenty " ale jak widać zbyt mało oszlifowane by je ktokolwiek tak na prawdę mógł dostrzec .

Chciałabym poznać nazwiska osób ,które ustanowiły prawo zabierania przez komorników pieniędzy należących się dziecku i
zarabiania na ich krzywdzie....
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego ktoś uważa, że akurat komornik powinien pracować za darmo. Bo, o czym wielu może nie wie, komornicy utrzymują się jedynie z opłat, nie dostają kasy z budżetu państwa. Mają tylko tyle, ile sami zarobią. A sprawy alimentacyjne to jedynie koszty.
Dalej. Pracowałem kiedyś w funduszu alimentacyjnym, i informuję, że większości alimenciarzy nie da się "zagonić do roboty", bo nie dopuści ich lekarz medycyny pracy. Choćby ze względu na alkoholizm.
Dalej. Komuś, kto ma 60 - 70 tysięcy zaległości alimentacyjnej i żadnych szans na pracę powyżej najniższego wynagrodzenia naprawdę nigdy już będzie pracował legalnie, bo od razu grozi mu egzekucja.

I tak to się kręci, że za dzieci jakiejś pani płacimy wszyscy, finansując z naszych podatków w formie funduszu alimentacyjnego jej chwile przyjemności i myślenie jajnikami przy wyborze partnera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

doskonały artykuł, jestem pod zdziwieniem.. zachowania polskich urzędasów ... które pensje płacone są za nasze podatki i po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.