Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4066 miejsce

Komornik zajął dziecku psa. Przez długi matki

Za długi matki w Wejherowie, komornik zajął pięcioletniej Hani psa. Kobietę zobowiązał do dalszego utrzymania zwierzęcia w dobrym stanie.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w Wejherowie do dłużniczki pewnego dnia zawitał komornik, w sprawie posiadanego przez nią długu: za niespłacane pożyczki oraz mandaty. Długu uzbierała się niemała suma, około kilku tysięcy złotych. Kobieta nie posiada majątku, ponieważ mieszka w domu należącym do jej męża.

Bokser / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Boxer_female_brown.jpg&filetimestamp=20070129224930Komornik zajął jej telewizor, DVD i zainteresował się roczną suczką, należącą do jej pięcioletniej córeczki Hani. Pies z rodowodem był zarejestrowany na niespłacającą swoich długów. Zobowiązał właścicielkę do dalszego utrzymania psa w dobrym stanie.

Komornik z Wejherowa Edmund Fudalewski przyznaje, że jest to nietypowe zajęcie, jednakże zgodne z prawem - nie ma zakazu windykacji psów domowych.

Na początku kwietnia odbędzie się licytacja w domu dłużniczki. Na sprzedaż została wystawiona roczna suczka, wyceniona na 2,5 tys. złotych. Cena wywoławcza to 1875 zł.

Trudno uwierzyć w zaistniałą historię, jest jednak prawdziwa. Co będzie, kiedy mała Hania zostanie pozbawiona swojego psa, do którego jest bardzo przywiązana? Jak to się odbije na psychice dziewczynki?

Paweł Gebert z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals"
mówi "Gazecie Wyborczej", że zgodnie z prawem zwierzę może być traktowane jako rzecz, lecz kłóci się to z ustawą o ochronie zwierząt.

Co stanie się z Kulką? - Jutro biegnę do banku i mam nadzieję, że jakoś to wszystko spłacę - deklaruje na lamach "Gazety Wyborczej" mama małej Hani.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

"Jeśli chcemy natomiast uniknąć podobnych sytuacji, jak z opisaną sprawą psa Kulki, mamy inną możliwość. – Dłużnik może wnieść wniosek do sądu o wyłączenie takiego psa spod zajęcia, ponieważ był to np. prezent od dziadków – tłumaczy rzecznik gdańskich komorników. Wówczas potrzebne będą m.in. zeznania dziadka i babci, że rzeczywiście takiego pieska w prezencie kupili."

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/za-dlugi-komornik-zajmie-nawet-psa.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/51,35612,11439653.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawo dopuszcza obrót żywymi zwierzętami. Wyborcy mają tego świadomość: w każdym kraju. Czy komornik ma zmieniać to prawo? Czy wiemy jaka jest sytuacja życiowa komornika? Czy działa nielegalnie i bezprawnie?
Należy się zastanowić czy urzędy i urzędnicy nie mają zbyt szerokich uprawnień? Czy uprawnienia i obowiązki są symetrycznie rozłożone po obu stronach. Jestem przekonany, że nie. Przynajmniej nie w Polsce. Znam ewidentne przypadki nierównego traktowania przez prawo szarego człowieka - samotnego w swej walce - przez urzędy i firmy bogate nie tylko w biegłych prawników. Jest to wbrew regułom demokracji i służebności państwa wobec obywatela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Haneczka z pewnością bardzo przeżywa to rozstanie ze swoim psem. Nie liczą się dzieci i ich uczucia
-brak słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kinga Rusinek
  • kinga Rusinek
  • 29.03.2012 16:56

Mądry człowiek by tego nie zrobił. Komornicy są bez mózgów. Tylko kasa dla nich się liczy.
Powinni mu zabrać jego ptaszka. Byłaby uciecha dla żony. Ale byłaby heca!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy komornik przykleił psu plakietkę o zajęciu "przedniotu" ??? Dla mnie to skandal. Pies może sie rozchorowac i co wtedy będzie ? Bezsensowne przepisy i ludzie co je wykonują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komornik bez serca i urząd komorny w Wejherowie biurokracją śmierdzi! Za tę biurokrację należałoby się mocno wziąść!! A dziecku psa oddać , bo niczym tutaj nie zawiniło! Wstyd i hańba dla takich urzędników państwowych i ich urzędów!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
9691
  • 9691
  • 29.03.2012 12:12

Panie Kossakowski, komornik powinien stracić pracę, a nie wracać na miejsce swego przestępstwa celem dopełnienia swoich jakże niekompetentnych czynności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są przypadki, że za brak odpowiedzialności rodziców, dzieci trafiają do Domu Dziecka albo do obcych ludzi. Piszmy jak wtedy dzieci cierpią. A pies był kupiony tylko pytanie za co? Takie długi i taki pies. Ci rodzice powinni wiedzieć, że dziecko potrzebuje kochajacych rodziców a nie rasowego psa na którego ich nie stać. Cięższkie jest życie dzieci -rodziców którzy zrobią wszystko dla dzieci aby ich rozpieścić w biedzie. Tylko ich skrzywdzą. I nie wykorzystujmy dzieci dla dobra materialnego rodziców. Tylko wtedy zabranie psa dla dziecka jest niebezpieczne jak nie ma emocjonalnych więzi z rodzicami. I jeśli takiej więzi nie ma przeżyje zabranie psa cięższko. Dlaczego nie ma egzaminu na rodziców? Rodzice są najwazniejszy dla dziecka a nie pies. Ciekawy jestem czy dziecko w tym wypadku tęskniło by bardziej za psem czy rodzicami jakby ich komornik wylicytował. A co do komornika powinien jeszcze policzyć wszystkie muchy i pająki i może mrówki tej rodziny i wylicytować. Kiedyś były wszy , tyle pieniedzy by odzyskał. Myśle , ze pan komornik powinien wrócić na posiadłość i dopełnić swoich obowiązków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 29.03.2012 06:27

Pies, kot i inne zwierzęta NIE są rzeczą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.