Facebook Google+ Twitter

Komornik zajął konto ursynowskiego burmistrza

Konto Guziała wg mediów miało zostać zablokowane w związku z jego interesami sprzed lat. Burmistrz tłumaczy się na Facebooku

Piotr Guział, ursynowski burmistrz, chce oddać sprawę do prokuratury. Jego zespół grozi prezydentowi miasta zorganizowaniem referendum odwoławczego. Ratusz zablokował możliwość powoływania nowych urzędników zarządowi dzielnicy. Burmistrz Ursynowa chce zawiadomić prokuraturę.

Burmistrz rozpoczął dochodzenie urzędnicze; protestuje przeciwko upublicznieniu dokumentów osoby prywatnej. W styczniu został ukarany naganą za zatrudnienie trójki urzędników bez pełnomocnictwa. Niedawno pełnomocnictwa kadrowe zostały odebrane wszystkim członkom zarządu dzielnicy.

Piotr Guział napisał na Facebooku: "Pani prezydent właśnie odebrała pełnomocnictwa kadrowe moim zastępcom. Teraz po urlop, zaświadczenie o zatrudnieniu, etc. pracownicy w liczbie blisko 300 będą jechać na pl. Bankowy. Wiwat, tak bardzo zapowiadana, decentralizacja władzy! Wiwat demokracja! Nie ma mowy o szykanach. To po prostu styl sprawowania władzy...".

Żeby zorganizować referendum odwoławczego prezydenta trzeba zgromadzić parafki 10 proc. zameldowanych mieszkańców.

Źródło: Życie Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.