Facebook Google+ Twitter

Komorowski - 41,54; Kaczyński - 36,46. Oficjalne wyniki I tury

Pozostali kandydacie uzyskali kolejno: Grzegorz Napieralski - 13,68 proc., Janusz Koriwn-Mikke - 2,48 proc., Waldemar Pawlak - 1,75 proc., Andrzej Olechowski - 1,44 proc., Andrzej Lepper - 1,28 proc., Marek Jurek - 1,06 proc., Bogusław Ziętek - 0,18 proc., Kornel Morawiecki - 0,13 proc.

 / Fot. Dawid SobolewskiO godz. 5 rano PKW udostępniła wyniki głosowania z 24,3 tys. obwodowych komisji wyborczych. Prowadzi Bronisław Komorowski z poparciem 41,22 procent. Jarosław Kaczyński stracił nieco i teraz ma 36,74 proc. zliczonych dotąd głosów.

Średnia frekwencja wyniosła 54,85 proc ogółu uprawnionych. Najwyższe poparcie - 54,92 proc. odnotował Jarosław Kaczyński w województwie podkarpackim. Rekordowy wynik w tym województwie dało mu głosowanie w komisjach w gminie Nowa Sarzyna w powiecie leżajskim - 74,75 proc. Najniższy procent zwolenników - 24,95 miał Kaczyński w województwie zachodniopomorskim.

Bronisław Komorowski największym poparciem cieszy się w woj. pomorskim, gdzie otrzymał 52,64 proc. głosów. W Sopocie odsetek ten wyniósł 59,49 proc. Na Podkarpaciu marszałek Komorowski zyskał najgorszy wynik - 25,9 proc. Jak przedstawiają się łącznie najnowsze dane? Oto zestawienie na podstawie informacji z Państwowej Komisji Wyborczej z godziny piątej rano :

 / Fot. PKWMarek Jurek: 162513 głosów - 1.04 proc.
Jarosław Aleksander Kaczyński: 5748178 głosów - 36.74 proc.
Bronisław Maria Komorowski: 6449841 głosów - 41.22 proc.
Janusz Ryszard Korwin-Mikke: 385578 głosów - 2.46 proc.
Andrzej Zbigniew Lepper: 206655 głosów - 1.32 proc.
Kornel Andrzej Morawiecki: 20165 głosów - 0.13 proc.
Grzegorz Bernard Napieralski: 2140421 głosów - 13.68 proc.
Andrzej Marian Olechowski: 223775 głosów - 1.43 proc.
Waldemar Pawlak: 283733 głosów -1.81 proc.
Bogusław Zbigniew Ziętek: 26629 głosów - 0.17 proc.

Poziom poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego / Fot. PKWPoziom poparcia dla Bronisława Komorowskiego. / Fot. PKWTak terytorialnie rozkłada się poparcie dla Grzegorza Napieralskiego / Fot. PKW
Zobacz także:

Głosowanie za oceanem: Chicago za Kaczyńskim
PKW: do 17 zagłosowało 41 proc. wyborców
Chicago: kartonowe pudło zamiast urny w konsulacie
Warszawa: niepełnosprawny nie mógł zagłosować. PKW: można wnosić skargi
Wielka Brytania: zbiórka dla powodzian przy okazji wyborów
Co zabrać ze sobą idąc na wybory
Organizujemy aktywny wieczór wyborczy na W24. Wchodzisz w to?
O 6 rano otwarte zostały lokale wyborcze. W Łodzi też

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

"42.7% of all statistics are made up on the spot"
Steven Wright

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adam Pisula a czy każdy postęp, każdego rodzaju jest dobry? A czy każdy konserwatyzm (w każdej sferze, dziedzinie) jest zły? Mnie nie każdy "postęp" się podoba. Przykład: na PO często głosują ślązakowcy czy to z Śląskiego Ruchu Separatystycznego (tak, tak jest coś takiego) czy z RAŚ. Dlatego mnie cieszy, że na danych terenach ludzie głosują na PiS. Nie chcę oczywiście odmawiać nikomu prawa do patriotyzmu (czy odrzucać od polskości) ale prawda jest taka, że jakby zebrać głosujących na PO i na PiS to polskich patriotów z pewnością więcej by było w tej drugiej grupie. Dla jak dużego procenta popierających PO takie wartości jak 'patriotyzm', 'Polska', 'naród polski' są najważniejsze czy po prostu ważne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektóre pracownie badawcze odwaliły taką fuszerkę i kaszanę, że aż żal. Nie wiem czy ktokolwiek będzie jeszcze chciał skorzystać z ich pracy.

Kaczyński wypadł lepiej niż się zanosiło ale triumf odniósł Napieralski. Pokazał, że jest liderem SLD i może tę formację pociągnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na którymś forum, czy w którymś komentarzu bez pomocy sondaży trafnie przewidziałem, że Panu Bronisławowi opadnie, a Panu Jarosławowi się podniesie, kiedy Pan Bronisław za podjudzeniem własnego sztabu wyborczego oskarżył w sądzie pana Jarosława, że kłamie głosząc, iż on Bronisław Komorowski jest za prywatyzacją w służbie zdrowia, a tym czasem On jest za czymś innym (tu publika od razu sobie dośpiewała, że za komercjalizacją i komunalizacją). A warto wiedzieć, że dla szeregowego Nowaka komercjalizacja i komunalizacja (słowo jakby z b. starego portfela) to taki sam syf jak prywatyzacja albo jeszcze znacznie gorszy. Sam uległem panice i zagłosowałem na Pana Jarosława. A skoro już zagłosowałem, to on teraz jest moim idolem i jemu pozwolę sobie udzielić paru rad na II turę, bo zawsze milej być po stronie zwycięzcy niż pokonanego.
Uważam, że Pan Jarosław powinien na II turę poprawić hasło wyborcze: NAJWAŻNIEJSZA JEST POLSKA ! , bo np. mnie, a myślę, że także wielu innym wyborcom może kojarzyć z innym hasłem, a mianowicie: HEJ, KTO POLAK, NA BAGNETY ! na bardziej odpowiednie na II turę, np.: POLSKA I JEJ OBYWATELE SĄ NAJWAŻNIEJSI !
Dobrze byłoby też pomyśleć o hasłach dla konkurencji, np. ZAGŁOSUJ NA KANDYDATA PO, A PO SKOMUNALIZUJE CIĘ PRZEZ AKLAMACJĘ ! albo: POLSCY MASOCHIŚCI ZAGŁOSUJĄ NA KANDYDATA Z PO !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy tylko mnie doprowadza do szału reklama Classen latająca po ekranie? nawet zamknąć się tego nie da.

Sorki, że nie na temat, ale gdzieś to musiałem napisać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wpadka tvn! Rzeczywistość nie nadąża nad pragnieniami medialnego koncernu PO. Hę, jak mawiał Shreck: "Krowy paść".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja oddałem głos na Napieralskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.06.2010 11:42

Ciekawe grafiki. Wynika z nich, ze ciągle mamy jeszcze do czynienia z konsekwencjami rozbiorów Polski i polityki dawnych zaborców. Z jednej strony otwarcie i dążenie do postępu; z drugiej blokada rozwoju i konserwatyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale...przy następnych wyborach mało kto będzie o tym pamiętał...marka się liczy tylko na wolnym rynku, a nie socjalnym gdzie władza ma przemożny wpływ na kształtowanie rynku i mediów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://news.money.pl/artykul/ankieterzy;sprawdza;jak;glosowali;polacy,197,0,633541.html
I to badanie o ile pamiętam było najbliższe prawdy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.