Facebook Google+ Twitter

Komorowski: Byłbym za ustawą kompetencyjną nawet, gdyby Tusk był prezydentem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 08:37

Jeszcze przed południem rozpocznie się kolejna tura negocjacji klubowych w sprawie ustawy kompetencyjnej. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że dziś spotka się w tej sprawie z klubem Prawa i Sprawiedliwości. Poinformował również, że konsultował już tę sprawę z Platformą i ludowcami.

Dodał, że dopiero wczoraj przekazał klubom propozycję ustawowej regulacji kompetencj,i w kwestiach związanych z polityką europejską.

Projekt ustawy został również wysłany do premiera i prezydenta. W opinii marszałka Bronisława Komorowskiego, ustawa powinna zostać szybko przyjęta, ponieważ leży to w interesie wszystkich. Wspólny Interes polega na tym, by w przyszłości uniknąć kompromitujących sytuacji na arenie międzynarodowej.

Już wiadomo, że PiS będzie przeciwne wielu zapisom z ustawy kompetencyjnej. Z kolei kancelaria prezydenta wielokrotnie podkreślała, że to, kto reprezentuje Polskę za granicą na różnego rodzaju szczytach, jest uregulowane w konstytucji.

Według Bronisława Komorowskiego, nie jest to do końca jasne i dlatego, żeby uniknąć w przyszłości kolejnych "wpadek", należy zmienić prawo w tej materii. Marszałek zaznaczył, że byłby za tym nawet, gdyby prezydentem był Donald Tusk, a premierem też człowiek Platformy - Grzegorz Schetyna.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.