Facebook Google+ Twitter

Komorowski: Film Wajdy w Rosji korkiem ku poprawie wzajemnych relacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-02 12:00

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że emisja w rosyjskiej telewizji publicznej filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy to kolejny krok w kierunku poprawy relacji polsko-rosyjskich.

Film zostanie wieczorem wyświetlony w rosyjskiej telewizji "Kultura". Po pokazie filmu odbędzie się dyskusja w studiu z udziałem ekspertów.

Jak powiedział w TVP Info Bronisław Komorowski, jest coraz więcej wydarzeń, nie tylko symbolicznych, które zbliżają Polaków i Rosjan. Jego zdaniem, jest nim emisja filmu "Katyń", ale przede wszystkim spotkanie premierów Rosji i Polski na uroczystościach upamiętniających mord na polskich oficerach. - "Sprawy, z wolna, ale idą ku dobremu" - dodał Komorowski.

7 kwietnia w Katyniu spotkają się premierzy Polski i Rosji Władimir Putin i Donald Tusk. 10 kwietnia w uroczystościach katyńskich weźmie udział prezydent Lech Kaczyński.

Marszałek Sejmu powiedział, że zaprosił rodziny katyńskie na czerwcową pielgrzymkę do Ostaszkowa i Miednoje, miejsc zbrodni NKWD na polskich jeńcach wojennych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.