Facebook Google+ Twitter

Komorowski gorzej niż Kaczyński - sondaż

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-10 08:01

Gdyby pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w ubiegły weekend, wygrałby Lech Kaczyński - wynika z sondażu, opublikowanego w "Rzeczpospolitej". Na obecnego prezydent chciałoby zagłosować 18 procent badanych.

To pierwszy ranking od miesięcy, w którym urzędujący prezydent jest liderem. Z pewnością pomogło mu wycofanie się Donalda Tuska z walki o prezydenturę. Z sondażu wynika, że po rezygnacji Donalda Tuska, poparcie dla Lecha Kaczyńskiego wzrosło o 4 procent, a dla kandydata PO - znacznie zmalało.

Według badania, kandydat PO Bronisław Komorowski mógłby liczyć w pierwszej turze na 17-procentowe poparcie. Kolejne miejsce zajęli Andrzej Olechowski - 6 procent poparcia, Jerzy Szmajdziński - 5 procent, Waldemar Pawlak - 3 procent i Marek Jurek - 2 procent.
W drugiej turze wyborów szanse Lecha Kaczyńskiego nie rysują się już tak dobrze. Według sondażu w decydującym starciu Bronisław Komorowski uzyskałby największe poparcie - 49 procent, a Lech Kaczyński mógłby liczyć na 29 procent głosów.

Z sondażu wynika też, że 24 procent Polaków nie wie jeszcze, na kogo głosować. Z kolei 19 procent ankietowanych chciałoby oddać głos na innego kandydata, który nie pojawił się na liście ankietowej.
Gfk Polonia przeprowadziła sondaż dla "Rzeczpospolitej" metodą ankietową od 4 do 8 lutego na próbie 994 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.