Facebook Google+ Twitter

Komorowski i Kaczyński w TVP1. Dwa orędzia. Dwóch przywódców?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-19 11:11

W piątek wieczorem TVP1 pokaże dwa konkurencyjne przemówienia. Prezydent Komorowski swoje pierwsze orędzie do narodu wygłosi tego samego dnia, w podobnym czasie antenowym, co prezes PiS.

Jak podaje serwis polityka.pl kancelaria prezydenta obawiała się, że spot Jarosława Kaczyńskiego ukaże się przed orędziem Bronisława Komorowskiego. Okazało się jednak, że przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości wyemitowane zostanie dopiero po wystąpieniu prezydenta Komorowskiego.

Zarówno Kaczyński, jak i Komorowski, mają mówić o zbliżających się wyborach samorządowych. Żaden nie będzie jednak bezpośrednio nawoływał do głosowania na konkretną opcję polityczną.

Portal polityka.pl podaje, że prezes Kaczyński swoje wystąpienie zakończy słowami: "Kochany Leszku, będziemy realizować twój testament".

Prezydent Bronisław Komorowski natomiast w swoim orędziu nawiązać ma również do szczytu NATO, w którym będzie uczestniczył.

Serwis wskazuje, że podobna sytuacja miała miejsce rok temu, tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wtedy to premier Tusk ustąpił prezydentowi Kaczyńskiemu i zrezygnował z wygłoszenia orędzia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

jacek xxx
  • jacek xxx
  • 19.11.2010 18:48

przywudca jest tylko jeden jaroslaw kaczynski to czlowiek uczciwy honorowy i prawdziwy maz stanu a komorowski nawet do piet kaczynskiemu nie dorasta to czlowiek bez honoru nieuwazam go za prezydenta a potym co robil niezasluguje na to stanowisko panie komorowski trzeba miec honor jestes nadetym bucem

Komentarz został ukrytyrozwiń
madi
  • madi
  • 19.11.2010 18:42

Za duzo , za duzo tabletek...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 19.11.2010 18:27

Bronek to niegramotny rębajło , nie wiedział w kampani wyborczej, że Norwegia nie należy do Uni Europejskiej ,a gaz łupkowy chciał wydobywać metodą odkrywkową !! Ciekawy z niego gość!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 19.11.2010 18:14

Ciekawe co powie Bronek ,i pytanie kto mu tekst napisał ??.Nie wierze że sam .Taki genialny to on nie jest!!Bo Jarek nie musi pisać on ma to w głowie - żadne kartki mu nie potrzebne!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
  • polak
  • 19.11.2010 18:09

Kaczyński opanuj się człowieku ile jeszcze będziesz siać zamęt w Naszym Narodzie
Jakie orędzie ..... My Polacy mamy tylko jednego Prezydenta Naszej Ojczyzny !
Jak ci się nie podoba i nie uznajesz to co jest wybrane przez rodaków i ustalone
prawnie to wypier..laj z Naszego Kraju !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator68
  • Obserwator68
  • 19.11.2010 18:02

Kaczyński zabije a nie ustąpi. Ale do czegoś takiego to trzeba mieć coś w spodniach. A jego przecież żadna kobieta nie chciała.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alojz Kieta
  • Alojz Kieta
  • 19.11.2010 17:59

Kim jest Kaczyński że chce wygłaszać orędzie. Kto chce go słuchać??? JA NIE !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
osz
  • osz
  • 19.11.2010 17:49

Komoruskiego kaznodzieja trudno zrozumieć.Ten człowiek robi z ludzi DURNIÓW.MOŻE TEŻ GDZIEŚ POLECI

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan stańczyk
  • jan stańczyk
  • 19.11.2010 14:11

A gdzie trzeci ? Ten czołowy rozgrywający , Donio , który pierwszy powinien przemówić do swojego Narodu ,
który go tak miłuje.
A Pan , panie Łukaszu czytał , czytał i ni czorta nie paniał z tej książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Władysław Chobot
  • Władysław Chobot
  • 19.11.2010 14:08

Nie wiedział chyba nikt, że prezydent Kaczyński spisał swój testament przed odlotem na uroczystości do Katynia. Skoro tak, to katastrofa smoleńska przedstawia się w zupełnie innym świetle.