Facebook Google+ Twitter

Komorowski i Pawlak o Palikocie i koalicji z SLD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-14 15:19

Bronisław Komorowski uważa, że snucie innych scenariuszy koalicyjnych niż obecne nie jest potrzebne. W ten sposób Marszałek Sejmu odniósł się do stwierdzenia Janusza Palikota, że PO mogłaby osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD.

Według Marszałka Sejmu, wiele wskazuje na to, że po wyborach parlamentarnych Platforma może obejść się bez koalicji, ale współpraca z ludowcami mogłaby się nawet przerodzić w sojusz.

Bronisław Komorowski dodał jednocześnie, że jest potrzeba porozumienia z lewicą w kwestii ustawy medialnej.

"Janusz Palikot to zwiadowca i harcownik Platformy Obywatelskiej" - skomentował wypowiedź wiceprzewodniczącego klubu PO - wicepremier Waldemar Pawlak. Zdaniem Pawlaka, w tym kontekście należy odczytywać wypowiedzi Palikota. "Trzeba to traktować na serio, bo strzały Palikota nie są strzałami na wiwat, ale są dobrze przygotowane" - dodał Waldemar Pawlak.

Janusz Palikot, w wywiadzie udzielonym portalowi Onet.pl, oświadczył, że PO byłaby w stanie osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD. Jego zdaniem, taka koalicja mogłaby być zawarta, jeżeli SLD "przetrwa" jako partia. Janusz Palikot dodał, że chciałby objąć urząd premiera po Donaldzie Tusku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.