Komorowski i Rybus zadebiutowali w Tereku Grozny

Liga rosyjska przechodząca w tym sezonie reorganizację rozgrywek rozpoczęła dziś rundę wiosenną. W najbardziej interesującym nas meczu 33. kolejki, pomiędzy Terekiem Grozny a Tomem Tomsk, udanie zadebiutowało dwóch reprezentantów Polski.

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiCałkiem niedawno dowiedzieliśmy się o zaskakującym transferze dwóch zawodników Legii Warszawa, Marcina Komorowskiego i Macieja Rybusa do grającego w lidze rosyjskiej Tereka Grozny. Już dziś zadebiutowali oni w barwach nowego klubu. Marcin Komorowski zagrał pełne 90 minut (w 23. minucie otrzymał żółtą kartkę). Maciej Rybus pojawił się na boisku w 60. minucie meczu. Paweł Polczak cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W 62. minucie jedyną bramkę dla Tereka strzelił Shamil Asildarov i mecz pomiędzy Terekiem Grozny a Tomem Tomsk zakończył się wynikiem 1:0.

Liga rosyjska w tym sezonie ze względu na zmianę systemu rozgrywek z wiosna-jesień na jesień-wiosna rozgrywa, aż trzy rundy. Po dwóch seriach, zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej zagra osiem czołowych zespołów walczących o mistrzostwo kraju i europejskie puchary. W drugiej, osiem pozostałych będzie walczyć o uniknięcie spadku.