Facebook Google+ Twitter

Komorowski: IPN, niszcząc Wałęsę, służy wrogom Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 07:19

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że Instytut Pamięci Narodowej nie powinien zostać zlikwidowany. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" dodaje jednak, że konieczna jest głęboka przebudowa IPN.

"Uważam, że Instytut powinien przemyśleć kwestię odbioru swojej działalności, także w kontekście realnego zagrożenia likwidacją" - mówi Bronisław Komorowski. Marszałek Sejmu chciałby, żeby Instytut potrafił zrównoważyć swoje projekty badawcze i wyeliminować te skandale, które uderzają głównie w Lecha Wałęsę.

"Odnoszę wrażenie, że Lech Wałęsa stał się czarnym bohaterem IPN. Coś z osobistych urazów braci Kaczyńskich przeniosło się na tę instytucję" - uważa Bronisław Komorowski. Jego zdaniem IPN niszcząc Wałęsę służy wrogom Polski, bo podważa jedyny żyjący autorytet znany w świecie.

"A to jest polska marka i trzeba ją umacniać, nie osłabiać. Odpowiedzialni ludzie muszą się zastanawiać, czy zaangażowanie pieniędzy i wysiłku instytucji państwowej służy Polsce, czy nie" - podkreśla Bronisław Komorowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.