Facebook Google+ Twitter

Komorowski: nie zmieniam zdania w sprawie abonamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 15:45

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział, że nie zmienia swojej opinii w sprawie abonamentu. Obecnie obowiązujący system "jest najbardziej niesprawiedliwy" z możliwych - powiedział Komorowski po spotkaniu z szefami TVP, TVN i Polsatu.

Marszałek przypomniał, że w Sejmie nie znalazł się ani jeden klub - ani rządowy ani opozycyjny - który zakwestionowałby projekt ustawy otwierającej drogę do zwolnienia z obowiązku abonamentu rencistów i emerytów. Wszystkie kluby głosowały nad przekazaniem go do sejmowej komisji. A to - zdaniem Komorowskiego - jest poważny sygnał o tym, że w polskim parlamencie jest skłonność do dyskusji, jak bardziej sprawiedliwie realizować misję mediów publicznych.

Bronisław Komorowski interpretuje to tak, że parlament w absolutnej większości jest otwarty na myślenie o tym, jak zdjąć obowiązek abonamentu przynajmniej z najsłabszych grup. Zdaniem marszałka może być sygnał, że przynajmniej część parlamentarzystów jest skłonna również iść w kierunku zasadniczej przebudowy abonamentu bądź jego likwidacji.

Bronisław Komorowski poinformował, że rozmawiał z szefami TVP, TVN i Polsatu głównie o cyfryzacji mediów. Marszałek Sejmu podkreślił, że funkcjonowanie mediów elektronicznych w Polsce jest dużo ważniejsze od sprawy istnienia abonamentu czy ustawy medialnej. Zaznaczył również, że po spotkaniu rozmawiał telefonicznie z premierem, któremu przekazał prośbę prezesów o stworzenie możliwości "szybkiego przekazu informacji pomiędzy władzą wykonawczą a środowiskami medialnymi", dotyczącego prac legislacyjnych związanych z mediami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.