Facebook Google+ Twitter

Komorowski o domniemanych więzieniach CIA w Polsce: Sprawa jest drażliwa

"Miejmy nadzieję, że postawione wstępnie zarzuty nie znajdą potwierdzenia. Natomiast na tym etapie kwestionowanie czegokolwiek wydaje się również ryzykowne" - mówił prezydent podczas dorocznej odprawy kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych.

 / Fot. PAP/Paweł Supernak"Domagałem się swego czasu rzetelnego śledztwa w tej sprawie, bo oczywiście chodzi o dobre imię Polski. Oczywiście sprawa jest drażliwa, kłopotliwa i być może bolesna także dla państwa polskiego, no ale po to są organa ścigania, by to wyjaśnić" - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Jak podaje Onet, "Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że prokuratura warszawska postawiła byłemu szefowi Agencji Wywiadu Zbigniewowi Siemiątkowskiemu zarzuty przekroczenia uprawnień oraz naruszenia prawa międzynarodowego dotyczącego przetrzymywania w Polsce więźniów CIA. Prokuratura bada, czy w latach 2002-2003 była na to zgoda polskich władz.

Zarzuty stawiane przez "Gazetę Wyborczą" Siemiątkowskiemu, Komorowski komentuje w następujący sposób: "Miejmy nadzieję, że postawione wstępnie zarzuty nie znajdą potwierdzenia. Natomiast na tym etapie kwestionowanie czegokolwiek wydaje się również ryzykowne". Dodał także, że ma nadzieję, że potwierdzenia nie znajdą ani zarzuty w stosunku do konkretnych osób, ani w stosunku co całego państwa polskiego".

Prezydent powiedział także, że prokuratura będzie dążyła do ujawnienia prawdy, nawet tej najbardziej bolesnej, ale kierując się przy tym odpowiedzialnością za Polskę i za polską rację stanu. "Prawa wojny są prawami, z natury swojej, brutalnymi, ale to właśnie musi być przedmiotem wyjaśnienia" - skomentował sytuację Komorowski.

Minister obrony Tomasz Siemoniak został spytany, czy polscy żołnierze w Afganistanie mogą być narażeni na niebezpieczeństwo i czy konieczne są jakieś dodatkowe środki ostrożności. "Nasi żołnierze w Afganistanie zawsze są przygotowani i funkcjonują w najwyższym stopniu czujności, Sądzę, że artykuł prasowy nie jest podstawą zmiany sposobu działania" - odpowiedział minister.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 28.03.2012 17:06

.. jeśli w polsce były tajne więzienia
[a przypuszczalnie tak} amerykanie podrzucili nam kukułcze jajko ...to nie jest tak ze nie ma dowodów .. są pewnie zeznania świadków i stąd wybuchła afera...zeznania mozna weryfikować...no ale temat jest niewygodny....

Komentarz został ukrytyrozwiń
kotAlik
  • kotAlik
  • 28.03.2012 13:17

@ Arkady Głąbka 23:48 >> Dobrze godosz Arkady ! Godoj tak dalej to ci bydziemy pszyjać ! A bzyknął byś na wiosnę tą Inkę / co nad Tobą się wpisała/, bo kobiecie wyraźnie rąbią się kiełbie we łbie. Bzyknij se Aruś, bzyknij ! Czim się chopie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 28.03.2012 09:01

Jak nasz Prezydent"BUL"Komorowski coś powie; no to klękajcie narody świata - wyjątkowo wybitny umysł.
Nic tylko płakać z rozpaczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"efie"
Gdyby prezydentem został Prezes to i On po obieCie, wiedząc, że to nie PiSdrygałki powiedziałby coś podobnego.
Lech nie zwolnił Kwacha z tajemnicy, bo tego wymagała racja stanu.
Tylko ten Palikot pajacuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 27.03.2012 20:16

Nasz POczciwy prezydent przyznał to z wielkim bUlem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.