Facebook Google+ Twitter

Komorowski o głównym sukcesie PO po dwóch latach rządu Tuska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 11:20

Głównym sukcesem Platformy Obywatelskiej po dwóch latach jest zwiększenie poparcia Polaków dla rządu Donalda Tuska - podkreśla marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. I jak dodaje ten rząd jest chyba jedynym, który po 2. latach ma większe poparcie niż w dniu wyborów.

Zdaniem marszałka Komorowskiego na wysoką ocenę Polaków składa się polityka zagraniczna, umocnienie Polski w strukturach międzynarodowych, godne i rozsądne zachowywanie się polityków koalicji w tym obszarze, zwłaszcza w kontekście swoich poprzedników.

- Mamy też sukcesy w polityce wewnętrznej - przekonuje polityk PO i wymienia reformę służby zdrowia, chociaż częściowo zawetowaną przez prezydenta, reformę systemu emerytalnego w zakresie emerytur pomostowych, a także może mało spektakularne, ale konsekwentne działania w obszarze edukacji.

W opinii marszałka Sejmu, do ewidentnych powodzeń rządu należy zaliczyć również rozwiązywanie tych trudnych spraw, które rząd odziedziczył po poprzednikach. Bronisław Komorowski przytacza tu daleko idącą - jego zdaniem - determinację w uratowaniu polskich stoczni przed zwrotem pieniędzy do Komisji Europejskiej i karami z tytułu złego wydania tych środków przez poprzednie ekipy.

Na koniec przyszłego tygodnia zaplanowana jest dwudniowa konferencja podsumowująca działalność poszczególnych resortów z udziałem premiera Donalda Tuska - 18 paneli tematycznych, obejmujących zakresem wszystkie ministerstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.